• پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 961-1490-5
  • خبرنگار : 1131
  • منبع خبر : ----

تأکید امام جمعه ملکان بر فرهنگ‌سازی مصرف بهینه انرژی در جامعه


امام جمعه ملکان بر فرهنگ سازی مصرف بهینه انرژی در جامعه تاکید کرد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت الاسلام حافظ زمانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی ملکان نقش دستگاه‌های دولتی را در این راستا موثر خواند و افزود: استارت فرهنگ سازی مصرف بهینه آب و برق و گاز باید از ادارات و نهادهای دولتی زده شود و دستگاه‌های دولتی الگویی برای فرهنگ سازی در این خصوص در بین مردم باشند. 

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در موضوع فرهنگ‌سازی مصرف بهینه انرژی در شهرستان ملکان انجام شده است. 

امام جمعه ملکان با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» از سوی مقام معظم رهبری، از ادارات مرتبط با محصولات کشاورزی و باغی ملکان خواست از هم اکنون در خصوص تولید محصولات با کیفیت بالا در شهرستان با همکاری کشاورزان و باغداران زحمت کش تلاش کنند. 

فرماندار ملکان نیز در این جلسه گفت: علیرغم تحویل کم حق آبه و با مدیریت خوب دستگاه‌های مربوطه، سال زراعی گذشته مشکلی در خصوص آب کشاورزی در شهرستان ملکان وجود نداشت. 

محمدباقر خانی اظهار کرد: از این پس مسئولیت آب کشاورزان از مرحله تولید تا توزیع به تعاونی‌های آببران سپرده شده و بخش دولتی فقط نظارت این امر را به عهده خواهد گرفت. 

وی همچنین از تامین برق 20 درصد از دستگاه‌های دولتی ملکان از دستگاه‌های انرژی خورشیدی خبر داد و در این خصوص خواستار برآورد قیمت ها و پیدا کردن شرکت های دارای کیفیت توسط اداره برق ملکان شد. 

خانی افزود: استارت آغاز استفاده 20 درصدی از انرژی خورشیدی از بیمارستان فارابی و شهرداری های ملکان و لیلان و مبارک شهر زده خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: