• دوشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-1284-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی:

حفظ منابع تولید آب و خاک و احیای دریاچه ارومیه اولویت نخست جهادکشاورزی است


رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: حفظ منابع تولید آب و خاک و به ویژه احیای دریاچه ارومیه اولویت نخست سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، کریم مهری در جلسه بررسی مسائل و راهکارهای رونق اجرای طرح سامانه‌های نوین آبیاری ضمن اعلام این مطلب افزود: هدف از برگزاری این جلسه بررسی مسائل و مشکلات اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در استان و رونق بیشتر در عملکرد و بهینه سازی مصرف آب کشاورزی است. 
  
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: بهره بردار باید به آسانی بتواند متقاضی و مجری طرح سامانه نوین آبیاری باشد. 
  
مهری ادامه داد: راهکارهای مختلف برای بهبود راندمان آبیاری کشاورزی و کاهش مصرف آب در این حوزه به دنبال آن، یکی از مسائل روز کارشناسان این حوزه  وجود دارد که از مسائل اولویت دار بخش کشاورزی استان هستند. 
  
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تصریح کرد: در صورتی که ملاحظات آبی (کمیت و کیفیت)، خاکی (کیفیت)، فنی، اقلیمی، اجتماعی و اقتصادی در نظر گرفته شود، استفاده از سامانه‌های آبیاری زیرسطحی می‌تواند منجر به کاهش قابل توجه مصرف آب و افزایش بهره‌وری آب کشاورزی شود. 
  
وی گفت: سامانه آبیاری زیرسطحی در کشور ما از دیرباز مورد توجه بخش کشاورزی بوده است، مزایایی به آن نسبت داده می‌شود از جمله اینکه چون آب مستقیماً در محدوده توسعه ریشه توزیع می‌شود، کارایی ریشه گیاه در جذب محتوای آب سهل‌الوصل در خاک، بیشتر می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: