• جمعه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-4185-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

آخوندی: پروژه آزادراه تبریز - مرند با سرعت خوبی در حال اجراست

وزیر راه و شهرسازی گفت: با اطمینان اعلام می کنیم که پروژه آزادراه تبریز - مرند با سرعت خوبی در حال اجراست و امید است بتوانیم به خوبی آرزوی مردم آذربایجان را در این راستا محقق کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، عباس آخوندی در مراسم افتتاح قطعه اول آزاد راه تبریز - مرند با اشاره به تاخیر در فرآیند عملیاتی این پروژه، اظهار کرد: در سفری که رئیس جمهور به آذربایجان شرقی داشتند مقرر شد که پروژه ی آزادراه تبریز - مرند - بازرگان با سرمایه خارجی شروع شود، مصوبه ی هیئت وزیران نیز شد ولی در عمل سرمایه گذار به حرف خود عمل نکرد و ما نیز مجبور به درخواست سرمایه گذار جدید شدیم.

وی ادامه داد: بعد از درخواست سرمایه گذار، یکی از شرکت های ایرانی اعلام آمادگی کرد و عملیات عمرانی به طور جدی شروع شد، اکنون نیز یکی دو ماه است که عملیات شروع و تملک زمین و ... نیز انجام شده و زیرسازی شده است.

آخوندی با اشاره به اهمیت آزاد راه تبریز_مرند بیان کرد: این پروژه مهم است، چرا که این کوریدور، شرق را به غرب و شمال را به جنوب متصل می کند. و کوریدور بسیار مهمی است.

وی گفت: این پروژه شامل سه باند رفت و سه باند برگشت است، طول کلی این پروژه ی مهم، بیش از ۲۰۰ کیلومتر است، از این رو به صورت فاز به فاز مورد بهره برداری قرار می گیرد، قطعه اول این پروژه شامل ۶۳ کیلومتر از آزاد راه تبریز - مرند است که این محور تا نیمه اول سال آینده به صوفیان خواهد رسید، مابقی بخش‌ها نیز به تدریج به بهره برداری می رسند.

وی با اشاره به ساخت تانکرهای دوجداره نگهداری قیر در آذربایجان شرقی نیز افزود: امروز یک پروژه‌ی بزرگ دیگر نیز توسط صنفت گران آذربایجان ساخته شده و با توجه به اینکه تولید پنج میلیون تن قیر با ارزش چهار هزار میلیارد تومان انجام می شود،  از این رو بالا بردن کیفیت آن بسیار امر مهمی است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: وقتی که قیر در کارخانه تولید می شود درجه‌ی کیفیت بالایی دارد و برای حفظ این کیفیت نیاز به محافظت دارد که تانکرهای دوجداره طراحی شده در آذربایجان شرقی این امکان را به خوبی فراهم خواهد کرد، این تانکرهای دوجداره درجه حرارت قیر را حفظ کرده و عمر مفید آن را افزایش می دهند.

وی بیان کرد: طراحی این نوع تانکرها کار مهم و ماندگاری است که توسط صنعت گران آذربایجان‌شرقی انجام شده و نرخ بهره وری و عمر مفید قیر را افزایش می دهد.

گفتنی است، قطعه اول آزادراه تبریز -مرند با حضور وزیر راه و شهرسازی  مورد بهره برداری قرار گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: