• چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-286-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

واحد اهر جزو 5 دانشگاه برتر آزاد اسلامی شمالغرب کشور

در چهارمین ارزیابی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ( ISC )  تعداد ۳۵۳ واحد این دانشگاه مورد ارزیابی قرار گرفتند که واحد اهر رتبه 45 را کسب کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در جمع خبرنگاران گفت: این واحد دانشگاهی با درجه سازمانی بسیار بزرگ (الف) و بیش از شش هزار دانشجو در قریب به 200 رشته تحصیلی از جمله 14 رشته در مقطع دكترای تخصصی، 67 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و سایر رشته‌های مقطع کارشناسی و کاردانی با 235 نفر هیات علمی و 122 نفر کارمند تمام وقت به عنوان بزرگترین مجتمع آموزش عالی منطقه ارسباران و شمال شرق استان آذربایجان‌شرقی فعاليت دارد.

نادر اسدی افزود: واحد اهر با دارا بودن بزرگترین مسجد و مجتمع فرهنگی دانشگاه‌‌های شمالغرب کشور با یادمان شهدای گمنام و کانون‌های فرهنگی اجتماعی فعال دانشجویی در حوزه فرهنگی و طرح‌های ماندگار، پیشرو واحدهای منطقه می‌باشد.

وی وجود دو کتابخانه مرکزی و علوم انسانی با بیش از 51 هزار جلد کتاب و سایت‌های اینترنتی متعدد با پهنای باند 10 Mbps، مجلات علمی مصوب، امکان استفاده از کتابخانه دیجیتالی، سیستم وایرلس، سابقه برگزاری ده‌ها همایش منطقه‌ای، ملی و بین المللی، مرکز رشد فعال و کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های پیشرفته را از پتانسیل‌های پژوهشی این واحد برشمرد و باتوجه به اهمیت شاخص پژوهش و فناوری در رتبه‌بندی به عنوان اصلی ترین معیار بر توجه بیش از پیش به فعالیت این حوزه تاکید کرد.

اسدی چاپ 357 مقاله در مجلات ISI ، 325 مقاله در مجلات معتبر، 552 مقاله در همایش های معتبر داخلی و خارجی ، 95 طرح پژوهشی خاتمه یافته و برگزاری یک همایش بین المللی، سه همایش ملی و چهار همایش منطقه‌ای و 32 سخنرانی علمی ، 13 عنوان کتاب چاپ شده و بیش از 3500 پایان نامه تحصیلات تکمیلی دفاع شده را از فعالیت‌های شاخص حوزه پژوهش برشمرد.

رئیس واحد اهر گفت: این واحد با توجه به امکانات گسترده آموزشی، پژوهشی، ورزشی، خوابگاهی، رفاهی و فضای سبز زیبا و کم نظیر و به جهت دارا بودن رشته تحصیلی متنوع در مقاطع مختلف، اساتید شاخص، فضای گسترده و پیشینه پژوهشی جزو برترین واحدهای شمالغرب کشور می باشد.

گفتنی است گروه رتبه بندی پایگاه ( ISC ) واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را براساس ۲۳ شاخص در قالب پنج معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بین‌المللی، تسهیلات و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی مورد رتبه‌‌بندی قرار داد و واحد اهر در بین کلیه واحدهای دانشگاهی استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل رتبه پنج را کسب کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: