• شنبه ۲۸ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9512-2586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرپرست سازمان جهاددانشگاهی استان:

جهاددانشگاهی هویت انقلابی خود را حفظ کرده است/ افتتاح مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت درسال 96

دکتر محسنی با بیان اینکه جهاددانشگاهی هویت انقلابی خود را همچنان حفظ کرده است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی از ابتدای تاسیس تاکنون از ارزش و اعتبار خاصی برخوردار بوده که حمایت‌های مقام عظمای ولایت و دیگر مسئولان از این نهاد انقلابی، مصداقی براین مدعاست.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، دکتر جعفر محسنی، سرپرست سازمان جهاددانشگاهی استان در جلسه شورای عمومی در جمع جهادگران دانشگاهی استان ضمن تبریک پیشاپیش ولادت حضرت فاطمه(س) و گرامیداشت روز زن، گزارشی از وضعیت سازمان جهاددانشگاهی در سال 94 ارائه کرد و گفت: علی رغم اینکه هدفگذاری سال 95 چیزی فراتر از وضعیت کنونی سازمان بود، اما باوجود تمامی مشکلات موجود درجامعه و شرایط کشور و به تبع آن جهاددانشگاهی، خوشبختانه به حول قوه الهی و کمک تمامی همکاران توانسته ایم به 60 درصد مطالباتی که برای امسال برنامه ریزی کرده بودیم دست یابیم.
وی ادامه داد: طبق برآیندی که داشتیم، سازمان درسال 95 نسبت به سال 94، 28 درصد افزایش و رشد نشان می‌دهد که یقینأ با افزایش امنیت و آرامش دربین همکاران و همدلی و همکاری هرچه بیشتر تک تک اعضای سازمان، بخصوص مدیران، این رشد و پویایی و پیشرفت همه جانبه در تمام ابعاد پژوهشی، فرهنگی، آموزشی و... افزون تر و چشم گیرتر خواهد بود. همچنین امیدواریم این 28 درصد تا آخر سال 96 به 50 درصد افزایش یافته و نمودار صعودی رشد سازمان، شیب بیشتری به خود گیرد.
محسنی با بیان اینکه جهاددانشگاهی هویت انقلابی خود را همچنان حفظ کرده است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی از ابتدای تاسیس تاکنون از ارزش و اعتبار خاصی برخوردار بوده که حمایت‌های مقام عظمای ولایت و دیگر مسئولان از این نهاد انقلابی، مصداقی براین مدعاست. این نهاد انقلابی با عملکرد جهادی خود نشان داده که وجودش برای این مملکت لازم و ضروری است.
وی افزود: سازمانها و ارگانهای بسیاری بعدازانقلاب بوجود آمده اند اما در سالهای بعد با دیگر سازمانها ادغام شده اند، ولی جهاددانشگاهی باحفظ هویت ذاتی خود، مراکز تاثیرگذاری نیز همچون رویان و... افتتاح کرده است که نشان از رشد متعالی این نهاد انقلابی است.
سرپرست سازمان جهاددانشگاهی استان تاکید کرد: برنامه 5 ساله جهاددانشگاهی درحال تدوین است و مانیز تلاش می کنیم تا اصول اساسی برای تدوین این برنامه ریزی رعایت شود. درهمین راستا درصدد هستیم تا مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت را در سال 96 افتتاح و به بهره برداری برسانیم که یقینأ با افتتاح این مرکز بخش اعظمی از بودجه مطلوب و موردنیاز سازمان تامین شده و می‌توان زیرساخت‌های بهتری برای پیشرفت و بهبود سازمان فراهم آوریم.
محسنی همچنین از تشکیل اتاق فکر در سازمان جهاددانشگاهی استان خبر داد و گفت: پیش بینی ها نشان میدهد که درسال 96 ازلحاظ اقتصادی وضعیت مطلوب تری در کشور شاهدخواهیم بود، لذا به تبع این شرایط جهاددانشگاهی نیز باید از چرخه اقتصادی کشور عقب نمانده و در این اتاق فکر، ایده های برتر شایسته تقدیر خواهد بود.
دکتر نجف قراچورلو، سرپرست پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی نیز دراین جلسه اظهار کرد: هدفگذاری سال 95 درسازمان جهاددانشگاهی یک هدفگذاری چالشی بود که بنا به شرایط کشور میتوان گفت تکنیکهای سازمان هماهنگ با شعار "اقدام و عمل" مقام معظم رهبری پیش رفت و تاحد نسبتا خوبی به صورت عملی محقق گردید.
وی ادامه داد: در پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی نیز گشایش‌های خوبی انجام یافته، دربخش آموزش پژوهشکده نیز نگاه ما مطالعات و پژوهش است که درآمدزایی فوق العاده ای ازاین طریق قابل تصور است. همچنین درسال 96 امیدواریم که این پژوهشکده به وزارت علوم متصل شود.  
 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: