• دوشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9512-20114-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

دانشگاه هنر اسلامی تبریز رتبه نخست دانشگاه‌های هنر کشور را کسب کردمعاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه هنر اسلامی تبریزگفت: با انتشار رتبه‌بندی سال 95 توسط پایگاه استنادی ISC، دانشگاه‌‌ هنر اسلامی تبریز رتبه نخست دانشگاه‌های هنر کشور را برای دومین سال پیاپی کسب کرد.  
   
مهدی محمدزاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، از انتخاب دانشگاه هنر اسلامی تبریز جزو پنج دانشگاه و مرکز برتر کشور خبر داد و افزود: در سال جاری دانشگاه هن اسلامی تبریز برای دومین بار، جزو پنج دانشگاه و مراکز تحقیقاتی در حوزه‌ی پژوهشی کشور انتخاب شده است، هر کدام از این پنج دانشگاه و مراکز در بخش مربوطه‌ی خود در صدر دانشگاه‌ها و مراکز قرار گرفته‌اند.  
   
 وی اضافه کرد: سالانه، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کل کشور را از لحاظ میزان فعالیت‌های پژوهشی که شامل همکاری‌های بین‌المللی، برگزاری همایش‌های ملی و بین‌المللی، تعداد مقالات چاپ شده‌ی دانشجویان، دانشگاه‌ها و مراکز و میزان انعقاد تفاهم‌نامه‌ها با سازمان‌های ملی و بین‌المللی و عملیاتی کردن آن‌ها است را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و رتبه‌بندی می‌کنند.  
   
محمدزاده ادامه داد: در سال‌جاری نیز دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف در میان دانشگاه‌های صنعتی کشور، دانشگاه هنر اسلامی تبریز در میان دانشگاه‌های هنر کشور، دانشگاه علوم پزشکی تهران در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی نیز در میان پژوهشگاه‌های کشور جزو پنج دانشگاه و مرکز برتر کشوری انتخاب شدند.  
   
وی اضافه کرد: این رتبه بندی توسط پایگاه استنادی علوم اسلامی جهان اسلام ISC انجام شده است، در سال 94 نیز دانشگاه‌ هنرهای اسلامی تبریز موفق به کسب این رتبه بین دانشگاه‌های هنر و مراکز تحقیقاتی شده بود.  
   
محمدزاده یادآور شد: دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز به جهت برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های بین‌المللی، عقد قریب به چهار مورد تفاهم‌نامه‌ی ملی و بین‌المللی، انعقاد تفاهم‌نامه با شهرداری تبریز، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همچنین عقد تفاهم‌نامه‌ی همکاری با دانشگاه‌های ایتالیا، آلمان، پرتغال و اخیرا نیز با دانشگاه سربن فرانسه، حایز این رتبه شده است. 
   
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه هنر اسلامی تبریز با اشاره به تلاش مدیران و هیات علمی دانشگاه در راستای تعالی دانشگاه، افزود: دانشگاه هنر اسلامی تبریز، تنها دانشگاه تخصصی هنراسلامی در خاورمیانه بوده و فعالیت‌های آن نیز کاملاً تخصصی می‌باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: