• چهارشنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-32914-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان‌شرقی:

افزایش آمار طلاق از جمله تاثیرات و نتایج تهاجم فرهنگی است

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان این که طلاق، امری نکوهیده در دین اسلام است، گفت: افزایش آمار طلاق از جمله تاثیرات و نتایج تهاجم فرهنگی است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، اسماعیل جبارزاده در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان، اظهار کرد : تهاجم فرهنگی از طریق فضای مجازی و ماهواره در حال گسترش بوده و تاثیرگذاری بسیاری بر روی قشر جوان ما دارد.

وی اضافه کرد: همان‌طور که در بحث‌های اقتصادی در تقابل بسیار سختی با کشورهای غربی و دشمنان نظام هستیم در بحث‌های اجتماعی این تقابل بسیار شدیدتر است.

وی با تاکید بر این که هریک از ما مسئولان در محضر خدا پاسخگو خواهیم بود، ادامه داد: اگر جوانی بر اثر عدم برنامه‌ریزی و نبود برنامه‌های فرهنگی و آموزشی دچار لغزش و گرفتار آسیب‌های اجتماعی شود مسئولان در این راستا پاسخگو هستند.

استاندار تاکید کرد: اعتیاد، حاشیه‌نشینی، طلاق، مفاسد اخلاقی، بی‌بندوباری و شناسایی نقاط بحرانی از نظر اجتماعی و رفع محرومیت‌‌ها، پنج آسیب مهم اجتماعی هستند که باید با تلاش دسته جمعی مسئولان، کنترل شوند.

وی با بیان این که معضل خانمان‌سوز اعتیاد با تلاش همه مسئولان و همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی در استان مهار شده است، افزود: خوشبختانه هر روز از تعداد گرفتاران این پدیده شوم کاهش می‌یابد و در سطح کشور همه مردم متوجه شده‌اند که مهار اعتیاد نتیجه همت مدیران و مسوولان آذربایجان شرقی است.

جبارزاده با تاکید بر این که مبارزه با اعتیاد به صورت کار مستمر در این استان باانگیزه‌ تر از گذشته ادامه دارد، افزود: برای مهار چهار آسیب دیگر اجتماعی نیازمند همت جمعی مسئولان هستیم و از دانشگاهیان می‌خواهیم که راه حل علمی برای کاهش این آسیب‌ها ارائه کنند.

وی گفت: اطمینان دارم با نیت خیر و اراده قوی مدیران استانی خواهیم توانست این آسیب‌ها را کاهش دهیم.

وی ادامه داد: بررسی تهدیدات فضای مجازی از سوی دانشگاه تبریز و اعتیاد از سوی دانشگاه شهید مدنی در حال انجام است که منتظر ارائه نتایج علمی و راه حل‌های عملی این مراکز هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: