• چهارشنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-31914-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز خبر داد:

آغاز مراحل اجرایی استادیوم 12هزارنفری خاوران

 معاون فنی و عمرانی شهردارتبریز، از آغاز مراحل اجرایی استادیوم 12 هزار نفری خاوران خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدحسین اسحقی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به تاثیر ورزش در توسعه سلامت جامعه، از این رو این موضوع لزوم توسعه زیرساخت‌های ورزشی را تعیین می‌کند.

 وی افزود: یکی از زیرساخت‌های ورزش همگانی در شهرها، استادیوم‌ها هستند که طراحی آن‌ها بر پایه ارتقای توانایی جسمی و روحی انسان و همچنین تسهیل روابط اجتماعی و فرهنگی در قالب‌های جمعی مورد توجه قرار دارد؛ به همین دلیل، شهرداری تبریز نیز از سال‌های گذشته  اقدام به توسعه زیر ساخت‌های ورزشی جهت توسعه سلامت جسم و روان شهروندان کرده است.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز ادامه داد: پروژه استادیوم 12 هزار نفری شهرک خاوران، یکی از این پروژه‌هاست که هم اکنون در مرحله عقد قرارداد می‎باشد.

اسحقی متذکرشد: با ورود ورزشگاه‌های جدید به عرصه ورزشی بدون شک شاهد پویایی و کیفیت بیشتر در رشته‌های مختلف ورزش شهر و همچنین اجرای مسابقات خواهیم بود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز، در تشریح مشخصات فنی این پروژه نیز بیان کرد: این پروژه با نمای ترکیبی از کامپوزیت و سنگ طراحی شده و با مساحت تقریبی 33 هزارمترمربع با سیستم سازه‌ای بتنی در محل شهرک خاوران احداث خواهد شد.

وی با تاکید بر اجرای این پروژه به وجود فضای کافی برای جابجایی و راحتی در دسترسی به بخش‌های مختلف استادیوم نیز یادآور شد: دسترسی راحت برای ورود و خروج به استادیوم و رفتن به قسمت‌های مختلف آن همچون جایگاه تماشاگران، سرویس بهداشتی، بوفه ها و سایر قسمت‌ها، تأثیر مثبتی بر روی استفاده تماشاگران از امکانات استادیوم دارد.

معاون فنی و عمرانی شهردار، در خصوص بخش‌های دیگر این پروژه نیز اضافه کرد: بخش اداری و ورزش‌های جنبی این پروژه در سه طبقه سازه‌ای اجرا می‌شود؛ طبقه همکف آن شامل فضاهایی از جمله اسکواش، بوکس، شمشیر بازی، سالن کشتی، سالن وزنه برداری، سالن بدن سازی و همچنین بخش های جداگانه برای خدمات رسانی به بازیکنان تیم ها است.

اسحقی اضافه کرد: طبقه اول این پروژه نیز شامل اتاق مفسر ورزشی، اتاق فیلمبرداری و استودیوی تلویزیونی بوده و طبقه دوم نیز به جایگاه ویژه اختصاص دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: