• چهارشنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-31714-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز در گفت‌وگو با ایسنا:

تبریز 2018 باید اولویت اصلی بودجه سال 96 شهرداری باشد

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز با اشاره به اینکه پرداختن به برنامه‌های تبریز 2018 و همچنین فراهم کردن شهر برای این میزبانی باید  اولویت اصلی شورای شهر در بودجه سال آتی شهرداری باشد، یادآور شد: پرداخت بدهی‌ها نیز باید در کنار این موضوع مدنظر قرار گیرد؛ چرا که هم در حقوق مسلمانی و هم در حقوق انسانی پرداخت مطالبات و بدهی‌ها ضروری است.

رسول درسخوان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، با اشاره به اولیت‌‌های شهر تبریز در بودجه‌ی سال 96، اظهار کرد: اولویت در بودجه سال آتی باید در راستای تبریز 2018 باشد، چرا که این حوزه مهم‌ترین مسئله در جامعه بوده و موضوعی بین‌المللی است، از این رو باید تمام توان خود را در این راستا به کار گیریم تا بتوانیم خود را آنگونه که شایسته است آماده‌ی این میزبانی کنیم.

وی ادامه داد: در راستای آماده‌سازی شهر برای میزبانی تبریز 2018، تنها یک مجموعه نقش نداشته و نهادها و مجموعه‌های مختلفی وظیفه داشته و در این راستا به ایفای نقش می‌‎پردازند، از این رو شورای شهر تبریز نیز باید در این زمینه وظایفی را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد شورای شهر تبریز را تنها در حد یک اداره می‎دانند، تاکید کرد: به تبع همین دیدگاه نیز در جلسات مربوط به تبریز 2018 تنها رئیس شورای شهر را دعوت می‌‎کنند در حالی که این موضوع درست نبوده و باید در راستای این میزبانی بزرگ اعضای شورای شهر را نیز در جریان قرار داده و نظراتشان را جویا شوند.

درسخوان با تاکید بر اینکه شورای شهر تبریز آنگونه که باید در جریان برنامه‌های تبریز 2018 قرار نمی‌گیرد، تشریح کرد: شورای شهر باید در راستای وظیفه و نقش خود در قبال شهر تبریز و همچنین میزبانی سال 2018، در بودجه سال 96 بخشی را نیز به این موضوع اختصاص داده و جهت‌گیری خود را نیز به این سمت متمایل کند.

وی با اشاره به اهمیت آماده‌سازی تبریز برای میزبانی 2018، خاطرنشان کرد: اگر روش‌های خود را در راستای این میزبانی تغییر ندهیم، نمی توانیم تبریز را برای این رویداد بزرگ آماده کنیم، در نتیجه باید در این خصوص تلاش‌های بسیار جدی انجام شده و مجموعه‌ها نیز با هم‌افزایی و هماهنگی در این راستا حرکت کنند.

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز با اشاره به کارگیری روش‌های منسجم در راستای تبریز 2018، تاکید کرد: با توجه به اینکه جامعه شامل چهار بخش "دولتی، شهرداری و شورای شهر، بخش خصوصی و همچنین عموم مردم" است، از این رو در راستای تبریز 2018 نیز مغز متفکری لازم است تا با ساماندهی بخش‌ها و همچنین تقسیم‎بندی امور شهر، برای هر مجموعه تکلیفی را معین کند.

وی با اشاره به اهمیت تقسیم‎بندی امور در راستای میزبانی 2018، گفت: لزومی ندارد که وظایف مجموعه‌ها در این راستا همواره دیکته شود، چرا که اگر تکلیف هر دستگاه و مجموعه در خصوص تبریز 2018 مشخص شود، هر بخش به وظایف خود عمل کرده و امور با نظم و سرعت بیشتری پیش خواهند رفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: