• چهارشنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-31614-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

/اخبار پلیس/

کشف 55 هزار عدد مواد محترقه خطرناک در بناب

فرمانده انتظامی شهرستان بناب از توقیف یک دستگاه خودرو سواری حامل 55 هزار عدد مواد محترقه به ارزش 300 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سرهنگ رمضان الهوردیان با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر حمل مواد محترقه توسط یک دستگاه خودرو سواری پژو 405، شناسایی و توقیف آن در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: ماموران در حین گشت زنی، خودرو حامل بار قاچاق را در یکی از محورهای مواصلاتی مشاهده و  آن را متوقف کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران در بازرسی از خودرو، تعداد 55 هزار عدد انواع مواد محترقه خطرناک کشف کردند.

الهوردیان با اشاره به اینکه این محموله طبق نظر کارشناسان 300 میلیون ریال ارزش دارد، عنوان کرد: یک نفر در این خصوص دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شد.


فرمانده انتظامی شهرستان ورزقان از توقیف یک دستگاه سواری سوناتا با 39 فقره تخلف و بیش از 25 میلیون ریال خلافی پرداخت نشده خبر داد.

سرهنگ قاسم نظری در تشریح این خبر گفت: یکی از واحدهای گشت پلیس راهور هنگام روان سازی ترافیک و كنترل خودروهای عبوری در خیابان امام خمینی(ره) یک دستگاه سواری هیوندا سوناتا را به علت ارتکاب تخلف رانندگی متوقف کردند.

وی افزود: پس از توقف خودرو و در استعلام‌ به عمل آمده مشخص شد این خودرو دارای 39 فقره تخلف و 25 میلیون و 300هزار ریال خلافی پرداخت نشده است.

نظری با اشاره به اینکه بسیاری از تخلفات این خودرو، سرعت غیرمجاز و دیگر تخلفات حادثه ساز بوده است، تصریح كرد: بر اساس ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی این خودرو توقیف و روانه پارکینگ شد.


فرمانده انتظامی شهرستان چاراویماق از توقیف یک دستگاه نیسان حامل سه تن خشكبار قاچاق به ارزش 400 میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ عباس زنده گل تپه  گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با پدیده قاچاق کالا، ماموران پلیس آگاهی و یگان امداد این فرماندهی حین کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان به یک دستگاه نیسان مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی با بیان اینكه در بازرسی از این خودرو، سه تن خشكبار قاچاق فاقد هر گونه مدارک معتبر گمرکی کشف شد، افزود: ارزش این محموله توسط كارشناسان مربوطه 400 میلیون ریال اعلام شده است.

فرمانده انتظامی چاراویماق در پایان با اشاره به اینکه در این زمینه یک نفر متهم نیز دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد، از شهروندان درخواست با اطلاع رسانی به موقع از طریق سامانه 110 در خصوص فعالیت قاچاقچیان کالا و ارز، پلیس را در مبارزه با پدیده شوم قاچاق یاری کنند.


فرمانده انتظامی شهرستان جلفا از کشف 13 هزار و 800 نخ سیگار خارجی قاچاق خبر داد.

سرهنگ یداله جهان آرا در تشریح این خبر گفت: در راستای مقابله با پدیده شوم قاچاق و در پی دریافت اخبار مبنی بر دپوی محموله سیگار قاچاق در یکی از مناطق شهر هادیشهر، موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با انجام اقدامات فنی و تخصصی محل دپوی محموله قاچاق شناسایی و با رعایت حقوق شهروندی از محل مذکور بازرسی و از محل تعداد 13 هزار و 800 نخ سیگار خارجی قاچاق کشف کردند.

جهان آرا ارزش سیگارهای قاچاق کشف شده را برابر نظر کارشناسان 350 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: محموله کشف شده جهت سیر مراحل قانونی با تشکیل پرونده تحویل مقام قضائی شد.

فرمانده انتظامی جلفا در پایان با اشاره به اثرات سوء قاچاق بر اقتصاد كشور، تصریح کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت های قاچاقچیان، مراتب را هر چه سریعتر به پلیس 110 اطلاع دهند.


فرمانده انتظامی شهرستان بستان آباد از کشف 15 کیلوگرم تریاک از یک دستگاه تریلی کشنده خبر داد.

سرهنگ سیاوش علیفام  در تشریح این خبر گفت: در راستای مقابله با قاچاق موادمخدر و برخورد با سوداگران مرگ و دریافت خبری مبنی برحمل مواد مخدر جاسازی شده  در یک دستگاه تریلی کشنده، شناسایی و توقیف خودروی مورد نظر در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت. 

وی افزود: تریلی کشنده در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان متوقف ودر بازرسی اولیه مقدار چهار کیلو و 800 گرم تریاک کشف و جهت بازرسی دقیق تر به پارکینگ انتقال یافت.

علیفام تصریح کرد: ماموران پس از انتقال تریلی به پارکینگ و در بازرسی دقیق و فنی از آن، مقدار 10 کیلو گرم دیگر تریاک که به طرز ماهرانه در کف تریلی جاسازی شده بود،کشف کردند.

این مقام انتظامی افزود: جمع مواد مخدر کشف شده از این تریلی نزدیک به 15 کیلو گرم بوده که راننده خودرو به همراه مواد مخدر کشف شده تحویل مقامات قضایی شد.

فرمانده انتظامی بستان آباد در پایان با اشاره به افزایش 30 درصدی کشفیات مواد مخدر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ازهمکاری خوب مردم با پلیس در شناسایی، کشف جرایم و دستگیری مجرمان قدردانی و تاکید کرد: با توجه به حضور و اشرافیت پلیس در جای جای نقاط شهرستان، افزایش ضریب هوشیاری و تجارب پلیس در شناسایی و کشف جرایم، از این پس مجرمان و متهمان در امان نخواهند بود؛ چرا که چشمان تیز بین پلیس هرلحظه ناظر بر اعمال آنان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: