• پنجشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-25814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با ایسنا:

یقه نیروگاه تبریز را نگیرید/ کلی گویی در مورد آلودگی هوا، مشکلی را حل نمی‌کند

مدیر عامل شرکت گاز استان در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر استفاده از مازوت در نیروگاه تبریز و نقش آن در ایجاد آلودگی هوای شهر تبریز گفت:  یقه نیروگاه تبریز را نگیرید!.
ولی الله دینی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، با اعلام این مطلب گفت: نیروگاه تبریز ازاول سال جاری بنا به  اضطرار تاکنون فقط ۱۲روز  محدودیت مصرف گاز داشته که ۳ روز آن به دلیل افزایش یکباره و ناگهانی مصارف خانگی طی دوهفته گذشته بوده که با اتخاذ تمهدات لازم وتامین گاز توسط شرکت گاز استان مشکل حل شد.
وی خاطرنشان کرد: تامین گاز مراکز صنعتی بر عهده شرکت گاز است، برخی مسئولان در روزهای اخیر  منشا آلودگی هوای تبریز را به نیروگاه‌ تبریز و مصرف مازوت در این نیروگاه نسبت می‌دهند، در حالی که اساسا طی ده روز اخیر نیروگاه تبریز تماما گاز مصرف کرده وآمار وارقام مصارف آن در این شرکت موجود می باشد.
وی با بیان اینکه آلایندگی فرمول دارد، گفت: باید نسبت آلایندگی بخش‌های مختلف بررسی شود و با مردم مطرح شود، در این‌باره نباید فرافکنی صورت گیرد.
دینی اضافه کرد: ما مسئول پاسخگویی در خصوص آلودگی هوا نیستیم  و تمام تلاش خود را در تامین گاز مصرفی بخش‌های مختلف از مصرف خانگی تا مصرف صنعتی به کار می‌گیریم.
به گفته وی اظهار نظر  برخی از مسئولان در خصوص ارائه آمار میزان آلودگی ناشی از مصرف مازوت نیروگاه صحت نداشته و ارائه آمار بر مبنای اطلاعات غلط در خصوص آلودگی هوای تبریز، مشکلی را حل نمی‌کند، نیروگاه تبریز در روزهای سرد هفته‌های گشته از گاز به عنوان سوخت بهره برده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: