• شنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-16214-5
  • خبرنگار : 1175
  • منبع خبر : ----

پژوهشگر و فناور برگزیده کشور در گفت و گو با ایسنا تاکید کرد:

ضرورت وجود رهبران با بینش کلان در تبدیل ایده‌ها به فناوری

پژوهشگر و فناور برگزیده کشور تاکید کرد: ضرورت وجود رهبران با بینش کلان در تبدیل ایده‌ها به فناوری باید مورد توجه قرار گیرد.

یدالله امیدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: امروزه رهبری و رهبریت کلان در پروژه‌های پژوهشی نقش بسیار پررنگی دارد و در کشورهای پیشرفته، زیرساخت‌ها و زمینه‌های علمی لازم به این منظور تدارک دیده شده است.

وی افزود: بدین ترتیب ساختارهای لازم برای تعیین رهبران علمی و کاری در پروژه‌های مختلف تعیین می‌شود.: ویژگی‌های زیادی برای یک رهبر از نظر تجاری و عملکردی تعیین شده است که باید مورد توجه قرار گیرند.

پژوهشگر و فن‌آور برگزیده تاکید کرد: اگر خواهان این هستیم که در آینده، حرفی برای گفتن در این حیطه داشته باشیم، باید مسائل را به طور کامل ببینیم و تمامی قضایا را در نظر بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: در رهبری یک تیم افراد مختلفی با تفکرات مختلف وجود دارند و یک فرارهبر باید به تمامی این وجوه اشراف داشته و با سلایق و مهارت‌های خاص هر فرد آشنایی داشته باشد تا گروه را به مسیر درست خود هدایت کند.

وی افزود: به منظور تبدیل ایده‌ها به فناوری و همچنین تجاری‌سازی آن‌ها، باید از آموزش گروهی شروع کرد تا به تدریج آموخته‌ها تبدیل به بینش شود و در علوم پایه نیز باید کسی باشد تا آن را به سمت علوم کاربردی هدایت کند.

امیدی متذکر شد: اگر کشور ما از وجود افرادی همچون استیو جابز و کسانی از این قبیل بی بهره است، باید در آینده تلاش‌ها در راستای تربیت افرادی باشد که کشور را به سمت حرکت و توسعه سوق دهند.

وی بیان کرد: رهبری و فرارهبری در مدیریت بحران و کنترل معضلات نیز نقش بسزایی دارد و اگر رهبرانی با مدیریت صحیح تربیت شوند و هرکدام به چرایی کارها اشراف داشته باشند، مشکلاتی همچون ترافیک گریبان گیر شهرمان نخواهد شد.

وی با اشاره به تفاوت رهبری و فرارهبری و مدیریت گفت: رهبری از نظر معنی و واژگانی با مدیریت متفاوت است و مدیریت سطح کوچک‌تری از رهبری را شامل می‌شود و همچنین فرارهبری به معنای رهبری سایر لیدرها در گروه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: