• چهارشنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-13914-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

مدیرکل پست آذربایجان‌شرقی خبر داد

ثبت‌نام کارت ملی هوشمند در اداره کل پست استان

مدیرکل پست آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: اداره کل پست استان، ثبت نام کارت ملی هوشمند را در بر عهده گرفته و به عنوان یکی از خدمات نیابتی نسبت به ثبت نام مردم اقدام کرده است؛ اداره کل پست استان در این جهت از مردم دعوت می‌کند تا از این فرصت استفاده کرده و جهت ثبت نام از ساعت هفت و 30 دقیقه صبح تا ساعت 18 عصر جهت ثبت نام خود مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمد پوربزرگ در نشستی با اصحاب رسانه ضمن گرامی‌داشت سالروز فرارسیدن "روز بصیرت" اظهار کرد: در آذرماه سال‌جاری اداره کل پست آذربایجان‌شرقی برای اولین بار توانسته است که رتبه اول کیفی را به دست آورد.

وی با اشاره به کسب رتبه‌ی دوم درآمدی اداره کل پست آذربایجان‌شرقی در کشور، افزود: این رتبه نیز در سال‌جاری توسط اداره کل پست استان بین هشت استان بزرگ کشور به استان ما تعلق گرفته و در این خصوص بعد از استان تهران در رتبه دوم قرار گرفته‌ایم.

وی با ارائه‌ی گزارش عملکرد 9 ماهه‌ی اداره کل پست استان، یادآور شد: در 9 ماهه‌ی اول سال‌جاری در استان 31 میلیون ترافیک مراصلات پستی انجام گرفته و همچنین ضریب تعادل نیز در پایان این 9 ماهه، 90 درصد بوده است.

پوربزرگ اضافه کرد: در اثر سرعت رشد و همچنین با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، امید است که در پایان سال جاری اداره کل پست استان به نقطه‌ی سربه سری و سوددهی برسد.

وی خاطرنشان کرد: سهم درآمدی اداره کل پست استان از شبکه‌ی ترافیکی، دو و سه دهم بوده و همچنین سهم ترافیکی آن نیز از شبکه‌ی ترافیکی پست پنج درصد بوده است.

وی با تاکید بر اینکه، سرمایه اداره پست، اعتماد مردم است، اظهار کرد: شرکت ملی پست با داشتن بزرگ‌ترین شبکه توزیع فیزیکی مویرگی در پست، و همچنین با تکیه بر توان و ظرفیت نیروهای خود در جهت خدمت‌رسانی در شهر و روستای استان فعالیت می‌کند.

مدیرکل پست استان یادآور شد: شرکت ملی پست در راستای خدمت‌رسانی الکترونیکی اقدام به ایجاد یک سری فرآیند‌های الکترونی کرده است که شامل، اطلاع رسانی الکترونیکی از خدمات پستی از طریق پرتال اینترنتی، ایجاد درگاه اینترنتی جهت رهگیری مرصولات، تجهیز کامیون‌ها و ماشین‌ها به سیستم GPS به جهت مانیتورینگ و کنترل لحظه به لحظه و همچنین تجهیز نامه رسانان به گوشی‌های هوشمند و دستگاه نامه‌رسانی در امر توزیع و کنترل مرصولات از جمله‌ی این موارد بوده است.

وی در خصوص طراحی و اجرای نرم‌افزار جامع نیز ادامه داد: این نرم‌افزار به منظور تسهیل در انجام امور پستی طراحی و یکسان‌سازی شده که باعث دسترسی سریع به سوابق مرصوله در فرآیند هر یک از مرصولات امکان‌پذیر است.

وی با اشاره به اساسنامه جدید شرکت پست که به تایید شورای نگهبان رسیده، یادآور شد: طبق این اساسنامه شرکت پست به شرکت ملی پست تغییر نام پیدا کرده و همچنین این اداره کل نیز به نوبه‌ی خود در راستای لبیک گویی به منویات رهبری و همچنین طبق وظایف ابلاغی، در جهت جلوگیری از قاچاق کالا، با ایجاد بستر و رایزنی با ارگان‌های زیربط در پایانه‌ها نیز مستقر شده و به نظارت از امانات ارسالی استان اقدام می‌کند.

پوربزرگ با اشاره به اینکه شرکت ملی پست توسعه‌ی برنامه‌ها و خدمات خود را در دستور کار دارد، بیان کرد: این خدمات با هدف تکریم شهروندان، کاهش تردد و همچنین کاهش سفرهای درون شهری به جهت پیشگیری از آلودگی‌های زیست محیطی انجام می‌شود.

وی با اشاره به بانک اطلاعاتی کدپستی در شرکت ملی پست، تاکید کرد: این بانک اطلاعاتی به عنوان یکی از مطمئن‌ترین و موثق‌ترین بانک‌های اطلاعاتی اماکن مسکونی و تجاری است که فرصتی برای تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان بوده تا از این بانک جهت بازاریابی خود استفاده کرده و مخاطبان هدف خود را شناسایی کنند.

وی با تاکید بر اینکه هزار و 243 واحد پستی و نقطه‌ی تماس برای خدمات باجه‌ی متعارف در استان وجود دارد، تشریح کرد: علاوه بر خدمات باجه‌ای متعارف، تاکنون 225 مورد قرارداد با بخش‌های دولتی و غیردولتی، اشخاص حقیقی و حقوقی در خصوص خدمات نیابتی داشته‌ایم که قرار داد با اداره کل ثبت احوال استان به منظور ثبت نام کارت ملی هوشمند بوده است.

مدیرکل پست استان در این خصوص اضافه کرد: اداره کل پست استان اعلام آمادگی می‌کند که در کلیه‌ی واحدهای دولتی در سطح شهر نسبت به پیش ثبت‌نام کارت ملی که شامل "نوبت دهی برای ثبت نام" است، به صورت رایگان اقدام کرده و در این راستا نیز در صورت درخواست، بدون دریافت هیچ هزینه‌ای می‌تواند در ادارات، کارخانجات، مجتمع‌ها و... حضور یافته و نسبت به پیش ثبت نام افراد اقدام نماید.

وی اظهار کرد: با هماهنگی ثبت احوال از هفته‌ی آینده، تحویل کارت ملی در اداره کل پست استا و همچنین شهرستان‌ها انجام شده که مرحله‌ی اول آن در 20 ایستگاه بوده که در تبریز و شهرستان‌های مراغه، بناب، سراب و میانه مستقر خواهند بود، این اقدام در فاز بعدی به تمامی شهرستان‌ها تسری پیدا می‌کند.

پوربزرگ با اشاره به قرارداد اداره کل پست استان با اداره کل ثبت اسناد نیز اضافه کرد: در این راستا نیز اقدام به  توزیع اسناد مالکیت، پلمپ دفاتر، ثبت شرکت‌ها و... کرده است و همچنین با بسیاری از بان‌های استان نیز همکاری می‌کند.

وی با اشاره به سرویس پست لوجستیک نیز تاکید کرد: این سرویس در جهت حمایت از تولیدکنندگان بوده و زیرساخت‌های لازم نیز در این خصوص فراهم شده است تا واحدهای تولیدی که نیاز دارند در جهت تسریع در فرآیند توزیع، از این فرصت استفاده کنند.

وی بیان کرد: در خصوص ترخیص کالا که قبلا تا هزار دلار امکان پذیر بود، اکنون با هماهنگی گمرگ، اتاق بازرگانی و تجار در تلاش هستیم تا این مبلغ را به پنج هزار دلار افزایش دهیم و همچنین اداره کل پست استان، عضو راهبردی اتحادیه جهانی پست نیز شده است.

مدیرکل پست آذربایجان‌شرقی در خصوص پلاک‌کوبی شهری و روستایی نیز یادآور شد: طبق هماهنگی انجام شده با شهرداری در تمامی مناطق اقدام به پلاک کوبی اماکن تجاری و مسکونی کرده و به زودی نیز این طرح عملیاتی می‌شود.

گفتنی است در پایان این نشست، اصحاب رسانه از اداره کل پست استان بازدید کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: