• سه شنبه ۲۳ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 959-3390-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان بسیج دانشجویی:

اولین پیام و درس شهدا به نسل جوان انقلابی بودن و انقلابی ماندن است

رئیس سازمان بسیج دانشجویی، اولین پیام و درس شهدا را به نسل جدید انقلابی بودن و انقلابی ماندن عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذریایجان‌شرقی، داود گودرزی، در یادواره شهدای دانشجو و طلبه منطقه ارسباران و شهدای مدافع حرم استان آذربایجان شرقی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر برگزار شد، افزود: جوانان و نسل جدید باید دارای رفتار، گفتار و کردار انقلابی  باشند و برای پیشبرد اهداف والای انقلاب و شهدا گامهای مضاعف بردارند.

وی، نسل جدید را نسل پویا و فعال کشور برشمرد و افزود: از ویژگی های انقلابی بودن و انقلابی ماندن می توان به پنج ویژگی شاخص انقلابی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد که از جمله آن پایبندی به مبانی و ارزش‌های اساسی اسلام و انقلاب، هدفگیری آرمان هاي انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آنها، پایبندی به استقلال کشور، حساسیت در برابر دشمن و نقشه دشمن و عدم تبعیت از آنها و بالاخره تقوای دینی و سیاسی مي باشد.

وی، تقوا و عمل و پاسداری از آرمان هاي نظام وانقلاب را نیز از  اهداف والای شهدا عنوان کرد و افزود: بصیرت ودشمن شناسی یکی از درسهای شهدا بوده که باید امروز دانشجویان و نسل جدید با بصیرت وآگاهی بتوانند تمام رویدادها و اخبار پیرامون کشور را رصد و آن را تجزیه و تحلیل نمایند .

 گودرزی، گفت: باید در محافل دانشگاهی و آموزشی فضایی مناسب برای تجزیه و تحلیل جوانان درقالب نشستها و گفتمان آزاد اندیشی فراهم نمائیم تا جوانان به دور از هرگونه جناح بندی به تجزیه و تحلیل رویدادهای سیاسی و اجتماعی کشور بپردازند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور، گفت: باید خودمان بتوانیم با وحدت وهمدلی و تکیه برتوان داخلی مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور را رفع کنیم. زیرا تعامل و حذف تحریم ها از سوی آمریکا و غرب امکان پذیر نبوده و نخواهد بود و بدانید که آمریکا و غرب به هیچ عنوان به نفع و حل مشکلات ما قدم برنخواهد داشت.

وی، در پایان از مسئولین عالی کشور خواست در تمام موارد و مشکلات کشور، با مردم با صراحت و صداقت حرف بزنند، زیرا مردم ایران، مردمی آگاه بوده و همیشه در تمامی صحنه ها با حضور به موقع و با مواضع ضداستعماری و ضد آمریکایی، پشتیبان نظام و رهبری بوده و خواهند بود.

وی به خاطر این اقدام فاخر و فرهنگی از دست اندرکاران و مسئولین برگزاری این یادواره قدردانی کرد.

در پایان این مراسم از خانواده شهدای دانشجو و طلبه منطقه ارسباران و شهدای مدافع حرم با اهدای لوح سپاس تجلیل و قدردانی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: