• سه شنبه ۲۳ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 959-3290-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

برگزاری همایش یادواره شهدای دانشجو و طلبه منطقه ارسباران

همایش بزرگ یادواره شهدای دانشجو و طلبه منطقه ارسباران و شهدای مدافع حرم استان آذربایجان شرقی در محل مسجد بلال دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در این همایش، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در لایه های جامعه را یکی از اصلی ترین اهداف برگزاری همایش و  یادواره شهدا در واحد اهر عنوان کرد.

نادر اسدی،گفت: واحد اهر افتخار دارد دهمین یادواره شهدای دانشجو و طلبه منطقه ارسباران و شهدای مدافع حرم استان آذربایجان‌شرقی را با مشارکت و حمایت دانشگاه‌های پیام نور، فنی و حرفه ای شهید چمران، سپاه ناحیه اهر، بسیج دانشجویی شهرستان، بنیاد شهید و امور ایثارگران، شورای شهر و شهرداری اهر، اوقاف و حوزه علمیه شهرستان اهر برگزار کند.

وی، از اهداف برگزاری این یادواره را در مرحله اول تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در لایه های مختلف جامعه بالاخص جوانان و دانشجویان و نسل جدید این کشور برشمرد و افزود: تشریک مساعی و تسری دادن فرهنگ ایثار و شهادت در لایه های مختلف ادارات و نهادهای می تواند به ترویج و فرهنگ عاشورایی ایثار و شهادت در جامعه کمک نماید و باعث زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا و ایثارگری های آنها در جامعه شود.

وی، از اهداف دیگر برگزاری یادواره شهدای دانشجو و طلبه منطقه ارسباران و شهدای مدافع حرم استان آذربایجان شرقی را مستند سازی فعالیت های فرهنگی مبتنی بر ایثار و شهادت عنوان کرد و از دیگر اهداف آن معرفی و صدور فرهنگ و گفتمان ایثار و شهادت به ممالک دیگر از عنوان کرد.

اسدی افزود: باید به پایه گذاری فعالیت های علمی، پژوهشی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بر مبنای فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی آن توجه ویژه ای شود.

وی، تحقق اقتصاد مقاومتی را الگو سازی از فرهنگ عاشورایی ایثار و از خودگذشتگی عنوان کرد و افزود: با ایثار و از خودگذشتگی می توان خیلی از مشکلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور را حل و فصل کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر، انتقال فرهنگ گفتمان ایثار و شهادت را با استفاده از رسانه های جمعی، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بسیار تأثیرگذار عنوان کرد و افزود: در حال حاضر عصر تکنولوژی و فضای مجازی یکی از مهمترین وسایل ارتباط جمعی است که به وسیله آنها می‌توان با سایر کشورها در ارتباط بود.

وی، همچنین معرفی و گنجاندن واحد درسی فرهنگ عاشورایی ایثار و شهادت در سرفصل های درسی در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی را در رشته های مختلف دانشگاهی یکی از اهداف مهم دانشگاه های عنوان کرد.

وی، درپایان گفت: امیدواریم مراکز علمی دانشگاهی شهرستان های منطقه ارسبارن در قالب برنامه ای مدون نسبت به تحقق اهداف فوق گام های موثر برداشته و دستاوردهای حاصل را در یازدهمین یادواره شهدای دانشجو و طلبه منطقه ارسباران به سمع و نظر مردم شریف منطقه برسانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: