• چهارشنبه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 958-6190-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی خبر داد

ایجاد بایگانی الکترونیکی در سازمان ثبت اسناد استان

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی، از ایجاد بایگانی الکترونیکی در سازمان ثبت اسناد استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، کاظم به پایی در جلسه شورای اداری شهرستان هریس، با اعلام اینکه در حال حاضر بیش از ۹۰درصد عملیات اجرایی صدور اسناد مالکیت شهرستان هریس به صورت الکترونیکی انجام شده است، گفت: برای حفظ و نگهداری اسناد این شهرستان و سایر نقاط استان به زودی در سازمان ثبت اسناد، بایگانی الکترونیکی ایجاد خواهد شد.

وی، در ادامه به مطالعات و طراحی شمیم ( شبکه مدیریت یکپارچه ملک ) نیز اشاره کرد و افزود: مطالعات شبکه مدیریت یکپارچه ملک از ابتدای سال 95 با اعتباری بیش از 45 میلیارد ریال در 15 نقطه از استان از آغاز سالجاری اجرا شد، که خوشبختانه استان آذربایجان شرقی رتبه نخست در اجرای این شبکه را از آن خود کرده است.

به پایی، در توضیح شبکه مدیریت یکپارچه ملک گفت:  در این شبکه تحدید حدود املاک در سیستم مختصات جهانی با دقت بالا و به صورت لحظه ای انجام می شود و اگر به هر علتی حدود آنها در طبیعت از بین رفته و یا مورد تجاوز دیگران قرار گیرد با دقت سانتیمتر قابل پیاده سازی دوباره بوده و حقوق مالکان با توجه به ثبت مختصات گوشه های املاک در بانک کاداستر استان نزد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حفاظت می شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان گفت: این طرح علاوه بر اینکه سبب کاهش دعاوی ملکی می شود، گام بزرگی در راستای تهیه نقشه های ارتفاعی مسطحاتی با سرعت بالا می باشد که دقت سندهای صادره را بالا خواهد برد

.
در ادامه این جلسه فرماندار شهرستان هریس نیز از فعال شدن ۲۰ واحد تولیدی و صنعتی در راستای اهداف ستاد اقتصاد مقاومتی در این شهرستان خبر داد.

صابر تقویمی، افزود: خوشبختانه در حال حاضر با فعال شدن این واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان هریس برای ۱۸۰ نفر شغل ایجاد شده است.

وی، همچنین از بخشودگی ۹۰ درصدی جرائم مالیاتی به صاحبان صنایع تولیدی این شهرستان نیز خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: