• یکشنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 958-5190-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

حمایت فرمانداری اهر از پرورش دهندگان محصولات گلخانه ای و زعفران

فرماندار اهر گفت: در راستای جلوگیری از مصرف بی رویه آب در بخش کشاورزی از کشاورزانی که بخواهند محصولات گلخانه ای، گیاه زعفران و سایر محصولاتی که نیاز آبی کم دارند، پرورش دهند حمایت می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سید محمد عابدی در جمع اهالی روستای آذغان بخش مرکزی اهر، افزود: به دلیل کم آبی های متعدد در این شهرستان و منطقه و در راستای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی از کشاورزانی که اقدام به کاشت محصولاتی با مصرف کم آب و سازگار با آب و هوای منطقه نمایند حمایت می شود.

وی، گفت: برای کاهش و جلوگیری از خسارات احتمالی تغییرات جوی و بارش تگرگ به محصولات باغی به باغداران و کشاورزانی که بخواهند اقدام به خرید دستگاه های ضد تگرگ نمایند تسهیلات بانکی اعطا خواهد شد.

فرماندار شهرستان اهر افزود: این دو روستا به دلیل وجود پتانسیل های بالقوه کشاورزی، گردشگری و نیروی کار از روستاهای مهم و پایلوت توسعه در این شهرستان محسوب می شوند.

وی، افزود: با توجه به اینکه این دو روستای اهر، جزء 100 روستا در استان آذربایجان شرقی است که به عنوان پایلوت توسعه روستایی با رویکرد اقتصاد مقاومتی انتخاب شده اند، امیدواریم با اختصاص اعتبارات لازم از سوی مسئولین و پرداخت به موقع تسهیلات و همچنین ارائه طرح هایی که توجیه اقتصادی، نوآورانه و دارای خلاقیت در این دو روستا داشته و منجر به تولید و اشتغال شود در آینده نزدیک شاهد توسعه و پیشرفت در این روستاها و سایر روستاهای شهرستان باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: