• پنجشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-23114-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

ساماندهی سرویس‌های مدارس با سامانه سپند

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز گفت: سرویس‌های مدارس در سال تحصیلی جدید در قالب سامانه "سپند" ثبت نام و ساماندهی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدحسین اکبرنژاد افزود: بر اساس توافق وزیر کشور و وزیر آموزش و پرورش، سامانه سپند امسال در کل کشور راه اندازی می‌شود و طبق آن، شرکت‌ها و رانندگان سرویس مدارس در این سیستم ثبت نام و پس از بررسی توسط سازمان تاکسیرانی تائید صلاحیت می‌شوند.

وی ادامه داد: فعالیت‌های سرویس مدارس در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از طریق سامانه سپند انجام می‌شود و سازمان تاکسیرانی در کلانشهرها متولی این سامانه هستند.

اکبرنژاد بررسی صلاحیت رانندگان سرویس مدارس و وضعیت فنی خودروهای سرویس را از ویژگی‌های سامانه سپند دانست و گفت: با هماهنگی اتحادیه تاکسیرانی کشور، تاکنون ۱۹ شرکت توسط سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز تائید شده و وضعیت ۲۸ شرکت نیز دست بررسی است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز با بیان اینکه ۶۱۱ راننده در سامانه سپند ثبت نام کرده‌اند، اظهار کرد: ثبت نام رانندگان سرویس مدارس از طریق دفاتر پیشخوان دولت انجام می‌گیرد و هر شرکت برای مدارس تعدادی راننده معرفی می‌کند که تائید نهایی آن توسط سازمان تاکسیرانی انجام می شود و برای هر خودرو برچسب مخصوص تعلق می‌گیرد.

وی اپلیکیشن سامانه سپند را از دیگر خدمات این سامانه عنوان کرد و افزود: اولیای دانش آموزان می توانند با استفاده از این اپلیکیشن از محل و تردد خودروی سرویس فرزند خود مطلع شوند.

سپند (سامانه پایش ناوگان دانش آموزی) در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ توسط سازمان تاکسیرانی کلانشهرها و شهرداری های سراسر کشور اجرا می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: