• پنجشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-22814-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

رئیس حوزه‌های علمیه آذربایجان شرقی:

بقای اسلام و سایر ادیان مدیون بیعت نکردن امام حسین (ع) با یزید است

رئیس حوزه‌های علمیه آذربایجان شرقی گفت: بقای اسلام و سایر ادیان مدیون بیعت نکردن امام حسین (ع) با یزید است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام احمد مطهری اصل در گردهمایی عاشورائی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه اصل خلقت و قوانین آن به دست خداوند بوده و بشر فقط نقش اندکی در عالم ماده دارد، اظهار کرد: بسیاری از کارها حتی کارهایی که بشر به دست خود انجام می‌دهد فقط با اراده و سعی خداوند انجام می‌شود‌. 

وی با اشاره به نقش بشر در عالم مادی بیان کرد: بشر نیز طبق قوانین الهی و با اراده، تصمیم گیری، انتخاب و اختیار انجام دادن کارهایی که خداوند خود به او داده است، در عالم مادی نقش ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه حتی در صورت مطابقت برخی امور با قوانین الهی، انجام آن‌ها با مشکل روبرو می‌شود، گفت: این مشکلات را نیز باید به خود خداوند واگذار کنیم، چنانچه در برخی موارد حتی پزشکان هم نمی‌توانند کاری برای بیمار انجام دهند و نتیجه را به خداوند واگذار می‌کنند.

 مطهری اصل تاکید کرد: هیچ کاری را به تنهایی نمی‌توانیم انجام دهیم، اما خداوند در این راستا به ما حق انتخاب داده است.

وی گفت: روز بدون جنگ در تاریخ بشریت نبوده و حتی اگر جنگ ظاهری نیز اتفاق نیفتاده باشد، مشکلات اخلاقی همچون ظلم، تعدی و تجاوز به حقوق یکدیگر وجود داشته است.

وی با تاکید بر قدرت انتخاب و اختیار انسان، بیان کرد: یزیدیان درست عمل نکرده و با انتخاب غلط از عالم انسانیت خارج شدند، جبهه مقابل امام حسین (ع) نیز مطلع بودند که درستی عمل، در بیعت نکردن با انسان ظالم است، اما راه درست را انتخاب نکردند و این در حالی است که انسان در انتخاب راهی که می‌رود، آزاد است.

رئیس حوزه‌های علمیه آذربایجان شرقی با اشاره به آموزه‌های امام حسین (ع) بیان کرد: امام به ما آموخت که مقدرات عالم و زندگی ما به دست خداوند بوده و ما باید در موقعیت‌های حساس زندگی درست انتخاب کنیم و زمان در خطر بودن ارزش‌های انسانی باید از جانمان بگذریم، هر کسی که خونش در راه خدا ریخته شود همچون امام (ع)، ثار الله است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: