• یکشنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 986-4987-5
  • خبرنگار : 1132
  • منبع خبر : ----

یک کارشناسی مذهبی:

امام حسین(ع) در روز عاشورا از دین اسلام پاسداری کرد

یک کارشناس مذهبی گفت: امام حسین(ع) در روز عاشورا از دین پاسداری کرد تا دینی که قرار است انسان‌ها را به سمت الله هدایت کند به دست انسان‌های پستی هم‌چون یزید نیفتد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام مهدی یزدانی در مراسم عزاداری کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: اگر دین واقعی را قبول نکنیم جایگاه خود را از دست ‌می‌دهیم. 

وی دررابطه با یکی ازآموزه‌های امام حسین(ع) در روایتی از ایشان در روز عاشورا، تشریح کرد: انسان در مواقع آزموده شدن با بلا، دین‌دار واقعی می‌شود، ‍‌دین واقعی خداوند همان دین اسلام برای هدایت بشر است اما باید کسانی وجود داشته باشند که از این دین نگهبانی کرده و پاسدار آن باشند تا دین به دست نااهلان نیفتد. 
  
حجت الاسلام یزدانی با اشاره به اینکه دو نوع  دین داری وجود دارد، اظهار کرد: در دینداری ظاهری، دستورات دین هنوز در وجود انسان‌ها نفوذ نکرده، ما دینداری باید در وجود افراد نفوذ کند. 
وی با بیان اینکه شرط قبولی عمل در حضور خداوند تقواست، افزود: در بحث دین آن چیزی که در وهله‌ی اول دچار تحریف می‌شود نمودهای ظاهری دین است همچون مباحثی امربه معروف و حجاب که باعث می‌شود دین از جایگاه واقعی خود پایین بیاید. 
  
وی در پایان بیان کرد: زمانی انسان دین‌دار واقعی شد حتی اگر مورد آزمایش الهی قرار بگیرد جانش را فدای دین می‌کند که یکی از دلایل اینکه امام حسین (ع) در روز عاشورا در مقابل یزید قرار گرفت این بود که دین رسول الله باقی بماند و دین اسلام جوابگوی هدایت بشر تا روز قیامت باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: