• شنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-2486-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

مقاله محققان دانشکده شیمی دانشگاه تبریز، برتر انتخاب شد

مقاله محققان دانشکده شیمی دانشگاه تبریز در ژورنال “Journal of Materials Science & Technology”   به عنوان مقاله برتر سال 2018 انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، استاد گروه شیمی - فیزیک دانشکده شیمی دانشگاه تبریز و نویسنده مسئول این مقاله با اعلام این خبر اظهار کرد: این مقاله تحت عنوان " سنتز، شناسایی و بررسی الکتروشیمیایی اکسید گرافن - نانولوله‌های کربنی چند دیواره - اکسید منگنز- پلی آنیلین به عنوان الکترود ابر خازنی" تاثیر هم افزایی استفاده همزمان از این سه گروه ماده را بررسی می‌کند.

دکتر میرقاسم حسینی با تاکید بر اینکه نتایج چاپ شده در این مقاله از کارهای پژوهشی رساله دکتری "الهام شهریاری قلعه‌لر" استخراج شده است، یادآور شد: ابر خازن ساخته شده دارای ویژگی‌های خاصی شامل ظرفیت ویژه بالا، مقاومت داخلی پایین، پایداری چرخه‌ای بالا، روش ساخت آسان است که می‌تواند به عنوان گزینه‌ای مناسب برای استفاده و مطالعات بیشتر در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه کرد: نتایج حاصل از فعالیت‌های پژوهشی انجام شده در این زمینه در آزمایشگاه پژوهشی علوم و تکنولوژی الکتروشیمی در مجلات بین‌المللی معتبر با ضریب اثر بخشی بالا و یک ثبت اختراع در سازمان ثبت اختراعات کشورمان به چاپ رسیده و در ادامه با توسعه همکاری‌های بین‌المللی آزمایشگاه در حوزه ابر خازنها، شاهد پیشرفت روز افزون در این زمینه خواهیم بود.

 چاپ 170 مقاله در مجلات معتبر ISI و 25 مقاله در مجلاتISC از دکتر میرقاسم حسینی به عنوان یکی از اساتید پر استناد دانشگاه، تالیف یک جلد و ترجمه دو جلد کتاب، ارایه بیش از 200 مقاله در سمینارهای ملی و بین‌المللی و اجرای 20 طرح صنعتی ملی و بین‌المللی از جمله سوابق علمی و پژوهشی این عضو هیئت علمی دانشکده شیمی است. 

کسب عنوان پژوهشگر برتر کشور، پژوهشگر برتر استان، پژوهشگر برتر دانشگاه، پژوهشگر برتر دانشکده شیمی، متخصص برتر بخش دانشگاهی جشنواره آبکاری ایران و متخصص برتر بخش صنعت جشنواره آبکاری ایران در سال‌های مختلف از دیگر افتخارات این عضو هیات علمی دانشگاه تبریز به شمار می‌آید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: