• یکشنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-2684-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:

۵۰۰۰ تعاونی در استان فعال است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان این‌که یک میلیون و ۷۰۰ نفر در استان با احتساب تعاونی‌های سهام عدالت عضو تعاونی‌ها هستند، عنوان کرد:  پنج هزار تعاونی در آذربایجان شرقی فعال است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، میراحد حسینی در نشست خبری با بیان این‌که نزدیک به ۴۵ تعاونی در استان با مشکل حاد مواجه بودند، گفت: کمیته رسیدگی به مشکلات تعاونی‌ها در اتاق تعاون مستقر شده و راهکارهایی را ارائه داده و در راستای حل و فصل کردن مشکلات این تعاونی‌ها تلاش کردند؛ از این رو بخش قابل‌توجهی از مشکلات مرتفع شده است.
 
وی گفت: تعاونی‌های موجود در استان در مجموع با سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد تومان تشکیل یافته است.

وی با اشاره به این‌که ۹۳ هزار تعاونی فعال در سطح کشور وجود دارد که یک میلیون و ۷۰۰ نفر در آن‌ها مشغول کار هستند، افزود: قبل از انقلاب در سطح کشور پنج هزار تعاون وجود داشت که این رقم  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی  به ۱۰۰ هزار تعاون افزایش یافته است.
  
وی خاطرنشان کرد: دولت برای ترویج و توسعه تعاونی‌ها اقدامات قابل توجهی انجام داده و به وظایف خود عمل کرده است؛ به عنوان مثال ایجاد بانک توسعه تعاون، تشکیل صندوق ضمانت تعاون، تشکیل اتاق تعاون و ایجاد خانه توسعه تعاون از جمله اقدامات دولت برای بخش تعاون است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: