• یکشنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 986-1990-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

ایجاد مرکز جامع سلامت روان در اهر ضروری است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، ایجاد مرکز جامع سلامت روان در شهرستان اهر را ضروری برشمرد.
 
به گزارش ایسنا، آذربایجان شرقی، عباسعلی درستی در مراسم معارفه مدیر جدید شبکه بهداشت و درمان اهر گفت: متأسفانه بیماری‌های روانی یکی از رایج ترین بیماری ها در کشورهای جهان بوده و در استان ما نیز شیوع دارد و برای مقابله با این بیماری باید تمام تلاش خود را انجام دهیم.
 
وی افزود: در استان آذربایجان شرقی تنها مرکز جامع سلامت روان در شهرستان اسکو بوده و در تلاش هستیم دومین مرکز را در محل بیمارستان قدیم اهر ایجاد کنیم تا مردم این شهرستان نیز از خدمات آن بهره مند شوند. 

درستی در ادامه افزود: برنامه ریزی داریم تا در آینده نزدیک با تکمیل نواقصات ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان اهر کلیه بخش های اداری و تجهیزاتی شبکه بهداشت و درمان کنونی را که در محوطه آرامگاه شیخ شهاب الدین اهری قرار دارد به ساختمان جدید انتقال دهیم تا علاوه بر گسترش باغ مزار شیخ شهاب الدین اهر باعث پیشرفت و توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان باشیم.

وی همچنین گفت: خوشبختانه در بحث سلامت در شهرستان اهر در سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی انجام شده که امیدواریم این پیشرفت و توسعه ها در آینده نیز ادامه داشته باشد. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: اهر در طرح ملی بسیج غربالگری فشار خون یکی از شاخص های استان آذربایجان شرقی بوده و تقریباً شاهد غربالگری صد در صدی جمعیت پیش بینی شده این شهرستان هستیم و امیدواریم با ادامه این برنامه و کنترل جدی این بیماری، افرادی که دچار این بیماری خطرناک هستند تحت مراقبت های ویژه قرار گیرند و درمان شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: