• یکشنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-2184-5
  • خبرنگار : 1132
  • منبع خبر : ----

استاندار خبر داد

رتبه 17 آذربایجان شرقی در زمینه فضای کسب‌وکار

استاندار آذربایجان شرقی به رتبه 17 استان در زمینه فضای کسب‌وکار اشاره کرد و گفت: شاید این رتبه در مقایسه با استان ‎ های هم‌تراز، رتبه بدی نباشد، اما باید توجه داشت که تبریز شهر اولین‌ها و پیشگام در عرصه تجارت و اقتصاد است و انتظارها از آن بالاست . 

 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در پنجاه و پنجمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، اظهار کرد: مدیران دستگاه‌ها باید با جدیت با کارکنان متخلف برخورد کنند تا تخلفات آنها به پای دولت و نظام نوشته نشود . 
  
وی افزود: مدیران استان افرادی دلسوز و پرتلاش هستند، اما به نظر می‌رسد که در مواردی همراهی لازم از سوی بدنه دستگاه‌های اجرایی صورت نمی‌گیرد و تخلفاتی در دستگاه‌ها انجام می‌شود که نارضایتی مردم را به دنبال دارد . 
  
وی تأکید کرد: مدیران دستگاه‌ها باید با جدیت با تخلفات اداری برخورد کنند تا این تخلفات موجب نارضایتی مردم نشده و مردم خطای یک کارمند را به پای دولت و نظام ننویسند . 
  
  
پورمحمدی با تأکید بر بازنگری و رفع ایرادهای سند تدبیر توسعه استان، گفت: یکی از هسته ‎ های مهم این سند، بهبود فضای کسب‌وکار است که به جد دنبال می ‎ شود . 
  
وی همچنین با اشاره به نظام پایش و ارزش‌یابی سند تدبیر توسعه، بر ایجاد نظام دقیق اجرای برنامه ‎ های این سند تاکید کرد . 
  
استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود، بر تشکیل جلسات شورای گفت‌وگو و سایر شوراها و کارگروه‌های استانی با دستورجلسه مشخص، اظهار داشت: گزارش‌دهی در جلسات باید کاهش یافته و گزارش‌ها قبل از جلسه توسط اعضا مطالعه شود . 
  
وی با تاکید بر این که باید جلسات خروجی قابل قبول داشته باشند، گفت: کمیت جلسات مهم نیست؛ مهم این است که تلاش کنیم جلسات با دستور، هدف و مصوبات قابل قبولی برگزار شود . 
  
استاندار آذربایجان ‎ شرقی همچنین با اشاره به کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی، اظهار داشت: در بانک‌ها مشکل تأمین مالی وجود ندارد؛ بنابراین افزایش نقدینگی توسط بانک ها را در 6 ماهه دوم توصیه می ‎ کنیم و به شرط اینکه حساب و کتاب واحد تولیدی مشخص باشد، نقدینگی مورد نیاز آنها تامین شود . 
  
وی با بیان این که استان آذربایجان شرقی به دلیل برخورداری از واحدها تولیدی صنایع غذایی از حساسیت بالایی در تأمین موادی مانند شکر برخوردار است، تصریح کرد: در حال حاضر با صحبت‌هایی که انجام شده است مشکل شکر در استان وجود ندارد . 
  
ارائه برنامه اجرایی سند تدبیر توسعه استان، پیشنهادهای انجمن صنایع غذایی استان مرتبط با رفع موانع کسب و کار، موضوع «لزوم پایش صنایع استان با مشارکت تشکل ‎ های بخش خصوصی استان»، مشکلات اجرای بازآفرینی شهری و نوسازی بافت ‎ های فرسوده و پیشنهاد تسهیل تامین مالی صنایع کوچک و متوسط از طریق اصلاح بخشنامه بانک مرکزی از جمله موارد مطرح در این جلسه بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: