• یکشنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-1984-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا:

باید روی پای خود ایستادن را یاد بگیریم

 نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط فعلی حاکم در کشور، فرصت بزرگی است تا سیاستمداران متوجه مشکلات شوند، چرا که مدت‌هاست با تکیه بر فروش نفت که سرمایه نسل‌هاست زندگی کرده ایم و باید از این وضعیت خارج شده و روی پای خود ایستادن را یاد بگیریم.

مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در رابطه با سیاست‌های مجلس برای توسعه اشتغال، اظهار کرد: مجلس در رابطه با اشتغال منابع زیادی را اختصاص داده است؛ البته دولت نیز تلاش می‌کند تا به هر نحوی به اشتغال جوانان کمک کرده و مشکل بیکاری را رفع کند، اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به ایجاد اشتغال پایدار در روستاها رقم قابل توجهی بوده و تحولی را ایجاد خواهد کرد.

وی اضافه کرد: دولت در سال جاری ۳۰ هزار میلیارد تومان برای رونق تولید و ایجاد اشتغال در کشور در نظر گرفته است؛ درصورتی‌که این منابع درست هزینه شود، بسیاری از مشکل بیکاری رفع شده و شاهد رونق تولید در کشور خواهیم شد.

پزشکیان خاطرنشان کرد: ضروری است تا برنامه‌ای را برای توانمند سازی جوانان داشته باشیم و همچنین باید افرادی را که نیاز به شغل دارند، شناسایی کرده و تسهیلات را به این افراد اعطا کنیم تا در چارچوب اهداف خود هزینه کرده و اشتغالزایی کنند.

وی ادامه داد: باید به آنهایی که طمع  در اسیر کردن ما دارند، ثابت کنیم که ما قادریم تولید کرده و روی پای خود ایستاده و عزت و سربلندی را برای کشور به ارمغان بیاوریم.

پزشکیان عنوان کرد: وضعیت اشتغال استان آذربایجان شرقی چندان مناسب نیست؛ از این رو باید با برنامه ریزی صحیح و اقدامات لازم مشکل بیکاری را در استان رفع کنیم؛ چراکه ظرفیت‌های ویژه‌ای در این استان وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: