• چهارشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-1584-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:

نرخ مشارکت در آذربایجان شرقی 40.5 درصد است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی نرخ مشارکت در آذربایجان شرقی را 40.5 درصد عنوان کرد و گفت: نرخ بیکاری نیز در این استان 10.2 درصد است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، میر احد حسینی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اظهار کرد: 6179 فارغ التحصیل بیکار در استان داریم که نرخ بیکاری آن معادل 18.7 درصد است؛ درحالی‌که میانگین کشوری این شاخص 18.3 درصد است.

وی جمعیت آذربایجان شرقی را سه میلیون و 909 هزار و 652 نفر بر اساس آخرین سرشماری نفوس مسکن عنوان کرد افزود: جمعیت شاغل استان یک میلیون و 228 هزار و 780 نفر و جمعیت بیکار نیز 144 هزار و 396 نفر است.

حسینی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی و تولیدی استان، گفت: هم‌اکنون 36 شهرک صنعتی، یک شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی، 17 ناحیه صنعتی، 48 هزار و 400 کارگاه فعال تحت پوشش تامین اجتماعی و 268 معدن در حال بهره برداری چرخه اقتصاد استان را می‌چرخانند.

وی ادامه داد: استان با دارابودن 45 هزار کارگاه فعال کددار تامین اجتماعی و کارخانجات مادر اعم از پالایشگاه، پتروشیمی، تراکتورسازی و قطب شکلات کشور همچنین مجتمع‌های متعدد صنعتی، کشاورزی و واحدهای موفق فولادی این استان را به یکی از صنعتی ترین استان‌های کشور  تبدیل کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: