• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 986-190-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

کلیبر مقام اول استانی را در تولید زغال اخته دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: یکی از تولیدات مهم و منحصر به فرد شهرستان کلیبر تولید محصول زغال اخته می باشد که در این خصوص این شهرستان با تولید ۴۰ درصد از این محصول رتبه اول استانی را به خود اختصاص داده است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در آئین اختتامیه چهارمین جشنواره زغال اخته در کلیبر افزود: برای حل مشکل بازار در خرید محصول زغال اخته، از دوم شهریور ماه تعاونی روستایی خرید آن را آغاز و با قیمت بلالی بازار از تولید کنندگان خریداری خواهد شد.
 
وی از اهداف مهم برگزاری جشنواره زغال اخته را معرفی این محصول به عنوان گیاه دارویی برشمرد و گفت: با توسعه و مصرف زیاد این محصول به عنوان گیاه دارویی می توان مشکلات فروش و بازار این محصول را برطرف نمود. 

فتحی زغال اخته را برند شهرستان کلیبر عنوان کرد و افزود: بیمه این محصول در ستاد بیمه استان تصویب و در لیست پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی کشور قرار دارد و امیدواریم به زودی این امر محقق گردد. 

وی همچنین با بیان اینکه جهاد کشاورزی استان از سرمایه گذاران در حوزه کشاورزی حمایت می کند گفت: سرمایه گذارانی که بخواهند در این شهرستان و در حوزه فرآوری زغال اخته اقدام نماید از تسهیلات 6 درصدی برخوردار خواهند شد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: