• چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-8284-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر صمت:

ایران از نظر منابع انسانی در رتبه سوم قرار گرفته است

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: کشور ما از بابت منابع خدادادی و نیروی جوان پتانسیل‌های زیادی داشته و از نظر منابع انسانی در رتبه سوم قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، برات قبادیان در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که یک سوم اقتصاد کشور را وزارت صمت رقم می‌زد، اظهار کرد: باتوجه به شرایط اقتصادی حاکم در کشور، کار در این بخش بسیار سخت است و علاوه بر رسیدگی به صنایع فولاد و خودروسازی و ... باید به ارزاق مردم نیز توجه شود.

وی تصریح کرد: با این منابع انسانی، منابع معدنی و صنعتی، آذربایجان شرقی یکی از شاخص های خوب کشور بوده و می‌تواند الگو باشد.

قبادیان با اشاره به استقبال مدیران استانی از طرح پاپ وزارت صمت، بیان کرد: طرح پاپ در  ۹ استان کشور رونمایی شده و استاندار آذربایجان شرقی تنها استانداری است که در آیین رونمایی از این طرح حضور داشته‌اند؛ این امر نشانگر این است که آقای پورمحمدی در تلاش هستند تا صنعت و دانشگاه را به هم متصل کنند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با بیان این‌که دنیای آینده غیر از دنیای امروزی خواهد بود و فضای علم و اقتصاد کشور تغییر خواهد کرد، خاطرنشان کرد: در آینده ۷۰ درصد شغل‌ها به گونه‌ای خواهد بود که در جامعه کنونی وجود ندارد، از این رو وزارت صمت این موضوع را در دستور کار قرار داده و برنامه‌ریزی‌هایی را برای سال‌های آینده انجام می‌دهد.

 وی با بیان این‌که نباید اجازه دهیم تا فاصله‌مان با دنیای صنعتی بیش از این شود، گفت: باید در این رابطه طرح‌های علمی و بنیادهای مستحکم علمی و فناورانه دانشگاه را به میدان آورد که خوشبختانه در آذربایجان شرقی این شرایط فراهم شده است.

وی ضمن تشکر از زحمات رئیس پیشین سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، افزود: آقای نجاتی از مدیران شایسته استانی بوده و در دل مردم و صنعتگران جایگاه بسیار خوبی داشتند.

قبادیان افزود: قطعاً وزارت صمت از تجربیات آقای نجاتی بهره‌مند خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: