• یکشنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 985-4290-5
  • خبرنگار : 1185
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم ورزقان و خارونا در مجلس شورای اسلامی:

لغو طرح‌های توسعه مس سونگون حاصل تفکر بسته و انقباضی مسئولان وقت بود

نماینده ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت: لغو طرح‌های توسعه مس سونگون حاصل تفکر بسته و انقباضی مسئولان وقت بود و سه سال زمان برد تا این تفکرات شکسته شده و به اشتباهات خود پی ببرند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌ شرقی، رضا علیزاده در همایش استرداد ماشین‌آلات و تجهیزات طرح‌های توسعه مس سونگون به ورزقان، گفت: طرح‌های توسعه مس سونگون در سال 91 ، با۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی و با برآورد یک میلیارد دلاری در حال اجرا بود، ولی این پروژه در سال ۹۲ با تغییرات مدیریتی و تغییر تفکرات به دلایلی مختلف و واهی لغو شد. 

وی ادامه داد: متأسفانه مجموعه مدیریت شرکت مس با این بهانه که روش مورد استفاده در ذوب مناسب محیط‌ زیست منطقه نیست، پروژه را برای تغییر روش تعطیل کرده و ماشین‌آلات را به کرمان منتقل کردند. مسئولین وقت نیز این توجیهات بی‌پایه و اساس را قبول کرده و حتی تشکر کردند. 

علیزاده گفت: برای بازگرداندن این ماشین‌آلات و طرح‌ها سه سال زمان از دست دادیم و این عمل با پشتیبانی کلیه مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی انجام شد تا مسئولین مربوطه را قانع کنیم که کار آن‌ها اشتباه بوده است. 
  
وی افزود: طرح‌ها، دستگاه‌ها و تجهیزات طرح‌های توسعه مس سونگون آبرو و حیثیت مردم منطقه هستند که به‌ ناحق به دیگر مناطق منتقل‌ شده بودند و هم‌اکنون بعد از چندین سال دوباره برگشت داده ‌شدند تا به همگان نشان دهیم مردم ما از حقوق قانونی خود کوتاه نمی‌آیند و کسانی که این طرح‌ها را متوقف کرده بودند به اشتباهات خود اعتراف کردند . 

نماینده مردم ورزقان اظهار کرد: طرح توسعه زنجیره‌ای از کارخانجات شامل کنسانتره، پالایشگاه، اسید، تولید کود شیمیایی و صنایع پایین‌ دستی هستند که ۲۰ هزار میلیارد تومان برای آن نیاز است. 
  
وی در خطاب به مدیران مس تأکید کرد: جهت رونق عدالت بین کارکنان، رتبه‌بندی، طبقه‌بندی و عدم تبعیض در واحدهای کاری توجه داشته باشید؛ چرا که نیروی انسانی سرمایه‌های اصلی هستند و برخی را به رعایت اخلاق توصیه می‌کنم. معتقدم ایجاد هزاران کارخانه و واحد تولیدی بدون اخلاق و تقوای الهی، هیچ ارزشی ندارد.  
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: