• سه شنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-7114-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

تربیت یافته‌های دانشگاهی را باید معتقد به اقتصاد مقاومتی بار بیاوریم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه با توجه به بودجه کم، دانشگاه‌های ما مدلی از اقتصاد مقاومتی هستند، گفت: در این راستا باید تربیت یافته‌های دانشگاهی را معتقد به اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی حداکثری بار بیاریم، این شعار مقطعی نبوده و صرفه جویی و توجه به منابع، شعاری ملی است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، منصور غلامی در حاشیه مراسم افتتاحیه واحد پایلوت شیر در ایستگاه آموزشی و تحقیقاتی خلعت پوشان دانشگاه تبریز اظهار کرد: دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز جزو دانشگاه‎های تاثیرگذار در آموزش کشاورزی کشور بوده و است. 

وی تاکید کرد: شرایط ایجاب می‌کند که نیروهای تربیت شده در دانشکده کشاورزی همچنان جزو شاخص‌های تاتیرگزار در کشور باشد، این روزها آموزش کشاورزی نیازمند تحول در روش‌ها و تغییر در سرفصل‌ها و به روز شدن است. 
  
وی خاطرنشان کرد: مهارت افزایی و توانمندسازی دانش آموختگان دانشکده‎های کشاورزی، تربیت دانشجویانی با اطلاعات به روز و آماده برای تولید در بخش کشاورزی که همیشه ظرفیت لایزالی داشته است، نقش تاثیرگذاری در پشتیبانی از اقتصاد کشور دارد. 
  
غلامی تاکید کرد: دانشجویان باید اعتماد به نفس، خود اتکایی، ایده پردازی و شجاعت ورود به بخش‌های اجرایی را پیدا کنند. قطعا لازمه ایجاد ارتباط نزدیک با یک بخش، آشنایی با مشکلات آن بخش بوده و اساتید و دانشجویان جوان ما این توانایی را دارند. 
  
وی بیان کرد: در حوزه ارتباط با صنعت، کارهای زیادی را در وزارتخانه و نشست اخیر با روسای دانشگاه‌ها تعریف و طراحی کرده‎ایم که در حال اجرا هستند و باید نظرهای اصلاحی را در این خصوص بدون تعارف منتقل کرد، وزارت صنعت و وزارت جهاد کشاورزی نیز استقبال خوبی از این حرکت داشتند. 
  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه واحد پایلوت تولید شیر و محصولات لبنی دانشگاه تبریز، مدل کوچکی از کارخانجات تولیدی  است، گفت: با توجه به اهمیت تولید و نقش مهارت آموزی و توانمند سازی دانشجویان به ویژه در مقاطع کاردانی و کارشناسی باید فارغ‎التحصیلان دانشگاهی را توانمندتر کرد. 

وی افزود: یکی از اهداف آموزش، تولید محصولاتی منطبق با استاندارد و قابل استفاده بوده که این کار در دانشگاه تبریز که محصولاتشان را در ابتدا، خانواده دانشگاهی استفاده می‎کنند، محقق شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: