• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-6086-5
  • خبرنگار : 1195
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

توجه به علوم انسانی شرط تحقق رشد همه جانبه کشور است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت:  راه‌حل غلبه بر مشکلات در همه حوزه‌ها و رشد، تعالی و پیشرفت همه‌جانبه کشور در گرو توجه به علوم انسانی است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، عزیز جوانپور در جلسه هم اندیشی استادان علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی استان، اظهار کرد: موضوع تحول در علوم انسانی و هنر و جنبش نرم‌افزاری در این حوزه، یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری در سال های اخیر بوده و در سخنرانی‌های مختلف بر آن تأکید کرده اند. 

وی افزود: سکان‌دار پیشرفت مسائل علمی کشور رهبر معظم انقلاب هستند و هر پیشرفتی در عرصه علمی و فناوری کشور در سایه هدایت‌ها و رهنمودهای ایشان روی داده است. 

جوانپور با بیان این‌که در سال های اخیر کشور ما به پیشرفت‌های خوبی در حوزه فناوری دست‌ یافته است، گفت: کشور ما در این حوزه به‌سرعت مسیر تعالی را طی می‌کند اما در حوزه علوم انسانی کارهای قابل قبولی انجام نیافته و شتاب علمی که باید در این حوزه باشد، مشاهده نمی‌شود. 

وی با اشاره به مشکلات مدیریتی کشور، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل کشور ما مشکل مدیریتی بوده و در صورت رعایت الگوی مدیریت اسلامی در جامعه بسیاری از مسائل مدیریتی کشور برطرف می‌شود. 

وی افزود: بسیاری از معضلات و آسیب‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور نیز در صورت توجه و به‌کارگیری راهکارهای ارائه‌شده توسط استادان حوزه علوم انسانی، قابل حل است. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در پایان خاطرنشان کرد: از استادان دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه در حوزه علوم انسانی انتظار می‌رود تا با همت و حضور فعالانه در رسیدن به وضعیت مطلوب و تعالی مدنظر مقام معظم رهبری در این حوزه گام بردارند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: