• یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-4986-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه تبریز:

اتحادیه دانشگاه‌های جامع برتر پنج شهر بزرگ ایران (تفتاش) تأسیس می شود

رئیس دانشگاه تبریز از امضای تفاهم‌ نامه تأسیس اتحادیه دانشگاه‌های جامع برتر پنج شهر بزرگ ایران تحت عنوان (تفتاش) با حضور روسای پنج دانشگاه جامع برتر کشور خبر داد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، میررضا مجیدی در این خصوص گفت: همزمان با اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ ایران به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد، رؤسای دانشگاه‌های تهران، فردوسی مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز تفاهم نامه تأسیس اتحادیه دانشگاه‌های جامع برتر موسوم به تفتاش را در جهت هم افزایی فعالیت‌های بین‌المللی امضاء کردند. 
  
وی با تاکید بر اینکه این تفاهم نامه که به پیشنهاد مدیریت همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد و طی  پیگیری‌ها و بررسی‌های لازم توسط معاونان و مدیران همکاری‌های علمی و بین‌المللی این دانشگاه‌ها به سرانجام رسیده است، بیان کرد: تأسیس شبکه اطلاعات بین‌المللی میان اعضاء برای مشارکت و بهره‌برداری از ظرفیت‌های متقابل، تبادل دانشجو، مدرس و پژوهشگر بین‌المللی، همکاری در تأسیس شبکه آموزش مجازی بین‌المللی و همکاری در برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های بین‌المللی از جمله محورهای حوزه همکاری‌های علمی بین‌المللی میان پنج دانشگاه است. 
  
وی اضافه کرد: در امضای تفاهم‌نامه تأسیس این اتحادیه مقرر شده است که معاونان و مدیران بین‌الملل تفتاش جلسات منظمی برای اجرایی سازی بندهای قرارداد تا پایان امسال تعریف و برنامه ریزی و گزارش آن را به طور منظم به روسای اتحادیه اعلام کنند. 
  
رئیس دانشگاه تبریز راه اندازی اتحادیه دانشگاه‌های جامع برتر پنج شهر بزرگ ایران (تفتاش) را عامل پیشرفت و رشد همه اعضای آن اعلام کرد و گفت: راه اندازی این اتحادیه می‌تواند فرصتی برای استفاده متقابل از ظرفیت‌های این پنج دانشگاه باشد. 

روسای دانشگاه‌های تهران، فردوسی مشهد، اصفهان و شیراز نیز در آیین امضای این تفاهم‌نامه نیز قرارداد تفتاش را عامل هم‌افزایی دانشگاه‌های عضو در حوزه بین‌الملل، عامل پیشرفت و رشد همه اعضاء و نیز همسوسازی و ارتقای سطح کیفی همکاری علمی بین‌المللی این پنج دانشگاه برتر اعلام کرده و در ادامه بر ضرورت شبکه‌سازی بین‌المللی میان دانشگاه‎های برتر ایران که دارای اهداف مشخص در راستای ارتقاء به تراز بین المللی هستند، تأکید کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: