• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-15314-5
  • خبرنگار : 1195
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان مراغه:

ایجاد تمهیدات لازم برای مقابله با حوادث، اولویت تمامی دستگاه‌ها باشد

فرماندار مراغه گفت: ایجاد تمهیدات لازم برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی، باید اولویت تمامی دستگاه‌های شهرستان باشد.   

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حمید شکری در نشست ستاد مدیریت بحران مراغه با تاکید بر رعایت اصول و موازین ایمنی و پیشگیرانه از سوی دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان، اظهار کرد: تمامی دستگاه‌ها باید برای مواقع بحرانی برنامه داشته باشند.
 
وی در خصوص ایمنی اماکن عمومی، بیان کرد: اماکن عمومی از جمله مدارس، مراکز پرتردد و مجتمع‌های تجاری و مسکونی باید به صورت دوره‌ای مورد پایش و سنجش قرار گرفته و نواقص احتمالی در آن ها باید رفع شود.
 
شکری افزود: مدارس به عنوان یکی از مهم‌ترین و پرترددترین اماکن شهری، باید دارای راه دسترسی و خروجی مناسب در مواقع ضروری از جمله آتش سوزی، زلزله و حوادث احتمالی غیرمترقبه باشند.
 
وی در خصوص راهکار های ایجاد  ایمنی در مدارس، اظهار کرد: فرصتی برای رفع مشکل به مدارسی که راه دسترسی مناسبی برای تردد خودروهای امدادی نداشته باشند تعیین شده و در صورت عدم رعایت موازین ایمنی و ایجاد راه دسترسی مناسب، در فعالیت این مراکز آموزشی تجدید نظر و اقدامات لازم برای جابجایی آنها انجام خواهد شد.
 
فرماندار مراغه افزود: در مناطق روستایی و اراضی منابع طبیعی نیز برای جلوگیری از آتش سوزی و یا اطفا حریق، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها، منابع طبیعی و سایر نهادهای متولی امر آمادگی لازم را داشته باشند.
 
معاون عمرانی فرماندار مراغه نیز در این نشست با تاکید بر لزوم ایمن سازی مدارس، گفت: آموزش و پرورش و شهرداری نباید به مدارسی که دارای معابر ورودی با عرض کمتر از ۸ متر هستند، اجازه تاسیس یا فعالیت دهد.
 
نقی مسکینی افزود: همچنین ایجاد مکان‌های ویژه برای اسکان اضطراری در حوادث غیرمترقبه، ضروری بوده و باید در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گیرد.
 
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مراغه نیز در این نشست، اظهار کرد: هم اکنون بازدیدهای دوره‌ای و مستمری از مجتمع مسکونی، اداری، تجاری و عمومی در زمینه تجهیز این اماکن به تجهیزات اخطار و اطفای حریق انجام می شود.
 
جواد پنداشته همچنین از آموزش و پرورش خواست تا در بازدید های دوره‌ای ایمنی مدارس، با این سازمان همکاری کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: