• شنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-1889-5
  • خبرنگار : 1190
  • منبع خبر : ----

آغاز بازرسی و ارزیابی از برنامه‌های عفاف و حجاب و حقوق شهروندی از ادارات استانی و شهرستانی آذربایجان شرقی

بازرسی و ارزیابی از برنامه‌های عفاف و حجاب و حقوق شهروندی از ادارات استانی و شهرستانی آذربایجان شرقی، با همکاری استانداری و سازمان جهاددانشگاهی استان امروز 15 تیرماه آغاز شد و تا 15 مرداد ماه ادامه می‌یابد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی در جلسه هماهنگی بازرسان اجرای این طرح اظهار کرد: به تعبیر امام راحل مردم ولی نعمتان ما هستند و باید تلاش کنیم در تمامی سازمان‌ها حقوق شهروندی رعایت شده و مردم تکریم شوند. 

بدر شکوهی افزود: بحث حجاب و عفاف و حقوق شهروندی را نمی‌توان از هم جدا کرد و هر دوی آنها با همدیگر ارتباط داشته و جزو حقوق اساسی مردم هستند. 

وی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس رای و خواست مردم شکل گرفته و وظیفه اعتقادی ماست که تلاش کنیم حقوق شهروندی در تمامی ارگان ها حفظ شده و حجاب و عفاف ترویج یابد. 

وی با تاکید بر اینکه بازرسان باید کار خود را با دقت تمام انجام دهند تا ضمن رعایت عدالت، حقوق سازمان ها و مردم حفظ شود، گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که با سازمان جهاددانشگاهی استان منعقد شده، بازرسی از حدود 102 دستگاه در استان بر عهده این نهاد قرار داده شده است . 

شکوهی از تمامی سازمان ها و ادارات خواست نهایت همکاری را با بازرسان داشته باشند. 

وی همچنین بر لزوم رعایت آداب و اصول اخلاقی و رفتاری از سوی بازرسان هنگام مراجعه به ادارات تاکید کرد و گفت: تلاش شده است در اجرای این طرح از بازسان کاربلد و حرفه ای استفاده شود. 

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استاندار یادآور شد: نظارت‌های مستمری از سوی معاونت سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی و وزارت کشور بر نحوه بازرسی‌ها اعمال می شود و تلاش می‌کنیم کارنامه قابل قبولی ارائه دهیم . 

 رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در این نشست با قدردانی از اعتماد استانداری آذربایجان شرقی به این سازمان در اجرای بازرسی و ارزیابی از برنامه های عفاف و حجاب و حقوق شهروندی از ادارات استانی و شهرستانی گفت: رعایت حقوق شهروندی و حریم حجاب و عفاف وظیفه همه ماست. 

جعفر محسنی افزود: انتظار داریم دستگاه های استانی همکاری های لازم را با بازرسان انجام دهند تا این طرح به بهترین شکل ممکن اجرا شده و خروجی آن برای آینده سازمان‌ها مفید باشد. 

وی همچنین از پیشنهاد سازمان جهاددانشگاهی به نماینده وزارت کشور برای الکترونیکی کردن این بازرسی جهت سهولت کار و پیشگیری از اسراف خبر داد و گفت: بازرسان، انتقادات و پیشنهادات خود را منتقل کنند تا نواقص احتمالی موجود در طرح برای سالهای آتی رفع شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: