• سه شنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-3286-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

دانشگاه تبریز در رتبه بندی جدید تایمز جزو 101 دانشگاه برتر قرار گرفت


دانشگاه تبریز در رتبه بندی جدید جهانی تایمز موسوم به Golden Age of Higher Education توانست رتبه 101 تا 150 دنیا را به دست آورد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، نظام رتبه بندی جهانی تایمز دانشگاه ها را به سه نوع دانشگاه های قدیمی (با بیش از 80 سال قدمت)، دانشگاه های ایجاد شده در عصر طلایی آموزش عالی (با قدمتی بین 50 تا 80 سال) و دانشگاه های جوان (با قدمتی زیر 50 سال) دسته بندی کرده که بر این اساس دانشگاه تبریز در دانشگاه های ایجاد شده در عصر طلایی آموزش عالی دسته بندی شده و رتبه جهانی آن در سال 2019 در کل جهان رتبه 101 تا 150 جهانی است. 
  
در این رتبه‌ بندی، دانشگاه صنعتی امیر کبیر با رتبه 87 بهترین جایگاه را در بین دانشگاه‌های ایرانی به خود اختصاص داده است. 
  
 دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی شریف نیز مانند دانشگاه تبریز در این نظام رتبه‌بندی، رتبه جهانی 101 تا 150 دنیا را به خود اختصاص داده‌اند. 
  
همچنین نتایج این رتبه‌بندی جهانی نشان می‌دهد که در این رتبه‌بندی جدید تایمز، دانشگاه‌های فردوسی مشهد، اصفهان، شهید بهشتی، شیراز رتبه 151 تا 200 دنیا و دانشگاه‌های الزهرا و ارومیه رتبه 201 تا 250 دنیا را کسب کرده‌اند. 
  
در این رتبه‌بندی دانشگاه کالیفرنیای آمریکا که دارای رتبه جهانی 30 است، حائز بهترین رتبه در بین دانشگاه‌های ایجاد شده در دوره عصر طلایی آموزش عالی است، این دانشگاه در رتبه‌بندی سال گذشته تایمز نیز همین رتبه را به خود اختصاص داده بود. 
  
رتبه‌بندی تایمز دانشگاه‌هایی که در بین سال های 1945 تا 1967 ایجاد شده‌اند را در بر می‌گیرد. نظام رتبه بندی تایمز این دوره را تحت عنوان عصر طلایی آموزش عالی طبقه بندی کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: