• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-2986-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خبر داد

پرداخت تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی به شرکت‌های دانش بنیان توسط بانک‌ها طی سال گذشته


معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: سال گذشته علاوه بر تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری و صندوق شکوفایی و نوآوری، بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات فقط از طریق بانک ها به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت شده است و امسال نیز قطعا رقم این تسهیلات بسیار بالاتر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سورنا ستاری در حاشیه افتتاح مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: طی پنج سال اخیر تغییرات جدی در دانشگاه علوم پزشکی به ویژه در حوزه کارآفرینی، اشتغال و... انجام شده که نتیجه این فعالیت‌ها را در این مرکز می‌توان دید.

وی با اشاره به بازدیدهای خود در آذربایجان‌شرقی، گفت: آذربایجان شرقی استان مهمی بوده و دانشگاه های بسیار خوبی هم دارد و همچنین فرهنگ کارآفرینی قدیمی در استان جریان دارد.

وی با بیان این‌که کارآفرینی در نگاه و فرهنگ مردم آذربایجان شرقی یک ارزش است و این نوع نگاه در اقتصاد دانش بنیان بسیار با اهمیت است، افزود: باتوجه به وجود دانشگاه های خوب و نیروی انسانی فوق العاده، آذربایجان شرقی پتانسیل بسیار بالایی برای اقتصاد دانش بنیان است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که حامی اینگونه اقدامات(مراکز نوآوری و کارآفرینی) هستیم، اظهار کرد: هرچند تحریم همیشه معضل است اما باعث شده تا تقاضا و سفارش بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان در ماه‌های گذشته افزایش پیدا کند.

وی افزود: بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان اکنون مشکل بازار ندارند و ما باید کمک کنیم تا مشکلات حقوقی، ارزی و تعدد قوانین را برایشان حل کنیم.

وی در رابطه با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش بنیان، گفت: سرمایه گذاری در این شرکت‌ها باید توسط بخش خصوصی انجام شود اما در رابطه با تسهیلات کم بهره ما در خدمت شرکت‌های دانش بنیان هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: