• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-5487-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

از مقام هنری جواد درخشان در تبریز تجلیل می‌شود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری آیین تجلیل از مقام هنری جواد درخشان بازیگر پیشکسوت استان در تبریز خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی محرمی با اشاره به اینکه تکریم و قدردانی از اصحاب فرهنگ و هنر یکی از مهم ترین وظایف متولیان فرهنگ است،‌ گفت: آیین تجلیل از مقام هنری و سال‌ها فعالیت هنری جواد درخشان بازیگر پیشکسوت استان همزمان با آیین افتتاح سینما آزادی و با حضور اهالی فرهنگ و سینما دوم تیرماه جاری در تبریز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به رویکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی در معرفی و تبیین ابعاد شخصیتی هنرمندان برجسته و اصحاب فرهنگ، بیان کرد: طرح بزرگداشت استادان و بزرگان آذربایجان و همچنین معرفی پیشینه گهربار این مرز و بوم در دستور کار این اداره کل است.

گفتنی است جواد درخشان متولد ۱۳۲۷ شهر تبریز است که فعالیت خود را از سال ۱۳۴۷ در شهر تهران آغاز کرده و مدت هشت سال عضو پیوسته خانه سینمای تهران بوده است.

فعالیت در تلویزیون تبریز از سال ۱۳۶۴ و بازی در فیلم های نیمه پنهان ماه، آینه و خاکستر، دخیل پرنده باز کوچک، سوداگر، سارای و تولد یک پروانه، از فعالیت های بارز این هنرمند تبریزی است.

وی همچنین برای فیلم‌های تولد یک پروانه، پرنده باز کوچک و دخیل در جشنواره های تورونتو ایتالیا، مصر، آلمان و استرالیا تقدیر شده است.

آیین یاد شده دوم تیرماه جاری ساعت ١١ صبح در محل سینمای آزادی تبریز برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: