• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-4087-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد

افزایش تقاضای سفر به آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی  با بیان این‌که به دنبال اقدامات موثر و تلاش های انجام شده در مجموعه استان در راستای تبریز 2018،  تقویت ظرفیت ها و زیرساخت های گردشگری آذربایجان شرقی و نیز تبلیغات انجام شده از سوی متولیان امر شاهد اثر بخشی این اقدامات هستیم، گفت: تقاضای سفر به استان آذربایجان شرقی افزایش چشمگیری داشته است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان در آستانه تابستان 98، اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان همواره در صدد ارتقا کیفیت ارائه خدمات به گردشگران است.
 
وی با بیان این‌که در راستای  ارتقا کیفیت خدمات و توزیع متناسب سفر در استان، طی سال گذشته شاهد گسترش ظرفیت مراکز اقامتی استان در پذیرش گردشگران بودیم، گفت: در راستای اقدامات تبریز 2018، طی سه سال گذشته شاهد افزایش 40 درصدی تخت‌های مراکز اقامتی استان بودیم به طوری‌که میزان تخت‌های موجود از هفت هزار و 400 به ۱۰ هزارو  ۶۸۰ تخت در مراکز اقامتی تحت نظارت میراث فرهنگی استان افزایش یافته است.

آبدار ادامه داد: در راستای توسعه گردشگری استان در افق 1400، این میزان به 13 هزار و صد تخت خواهد رسید، البته در حال حاضر با احتساب تخت های موجود در مراکز رفاهی آموزش و پرورش و سایر دستگاه ها، بیش از 20هزار تخت اقامتی در استان موجود است.  

وی افزود: تمام دستگاه‌های عضو ستاد باید در حوزه فرهنگسازی سفر همکاری داشته باشند، اینکه چگونه سفر کنیم تا آثار منفی به حداقل و آثار مثبت آن به حداکثر برسد، نیازمند برنامه ریزی و همکاری مستمر بین دستگاه ها و کمیته های حاضر در ستاد سفر استان است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ارتقا ظرفیت های گردشگری را یکی از مهم ترین دستاوردهای تبریز 2018 عنوان کرد.
 
وی با اشاره به استقبال چشمگیر گردشگران از سفر به استان آذربایجان شرقی در ایام تعطیلات اخبر عید سعید فطر، ادامه داد: در این ایام شاهد اقامت قریب به ۱۰۵ هزار نفر و بازدید ۳۵ هزار گردشگر از مراکز تاریخی و فرهنگی دارای بلیط فروشی استان بودیم.
 
آبدار به اقدامات لازم جهت ارتقا کیفیت ارائه خدمات و تسهیل سفر گردشگران به آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: در راستای کسب نتیجه مطلوب در ارائه خدمات و همچنین جذب و ماندگاری گردشگران داخلی و خارجی استان، ستادهای شهرستانی با نظارت فرمانداران تشکیل، پایگاه های امداد و نجات در نقاط مختلف جاده ای استان مستقر و سامانه پیامکی اطلاع رسانی گردشگری برای گردشگران طی ایام تابستان ۹۸، فعال شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: