• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 983-3785-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

سعیدی: برگزاری جشن تولد ملکه بریتانیا در تهران دهن کجی به ملت ایران است

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که جز نفرت از "ملکه انگلستان" جایگاه و پایگاه دیگری برای او در ایران وجود ندارد، گفت: برگزاری جشن تولد ملکه بریتانیا در تهران "دهن کجی" به ملت ایران است و در تاریخ ایران جز خباثت و خیانت از انگلیس چیزی دیگری وجود ندارد.

محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص برگزاری جشن تولد ملکه انگلیس در سفارتخانه آن در تهران، اظهار کرد: انگلیس "روباه پیری" است که بیش از ۳۰۰ سال جز مکر و حیله و تجاوز به حریم و حقوق ملت ایران و کشورهای منطقه و اعمال سیاست‌های استعماری هیچ مزیت دیگری نداشته است.

وی در ادامه‌ گفت: من معتقد هستم که بعد از جنگ جهانی دوم قدرت نظامی انگلیس رو به افول رفته است، اما قدرت حیله گری و تزویر و برنامه‌ریزی برای بر هم زدن فرهنگ ملت‌ها، روند صعودی را طی کرده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به قصد برگزاری تولد ملکه بریتانیا در سفارتخانه آن در ایران خاطر نشان کرد: این قبیل کارها دهن کجی به ملت ایران است. ملکه انگلیس در بین ملت ایران نه جایگاهی دارد و نه پایگاهی و جز نفرت از انگلیس در سابقه تاریخی ملت ایران چیز دیگری نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: تاریخ ما از خیانت‌های انگلیس پر است و در دوره قاجار و پهلوی خیانت‌های آن فراموش نشدنی است. این کارها حرکاتی است که قصد دارد موجی را ایجاد کرده تا بتواند بر روی آن سوار شده و به اهداف پلید خود برسد.

سعیدی خاطر نشان کرد: این افراد و شخصیت‌ها و شرکت‌هایی که قرار است در این جشن نقشی داشته باشند، باید این را بدانند که انگلیس به دنبال بدنامی و بی آبرویی آنها است. انگلیس به دنبال ضربه وارد کردن به پیکر ملت ایران است. بعد از انقلاب از آن جا که جرثومه‌ها و دنباله‌های انگلیس قطع شده است، در حال‌ حاضر از دست ملت ایران عصبانی است و به هر راهی برای جبران عصبانیتش دست می زند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: