• دوشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-3587-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

گذری بر زندگی یک زندانی جرایم غیرعمد؛

وقتی که خانه‌ای "بی پدر" می‌شود

 در شرایط اقتصادی فعلی که حتی برخی خانواده‌های دارای سرپرست به سختی گذران زندگی می‌کنند، چه مشقت‌بار است زندگی خانواده‌ای که سایه پدر بالای سرشان نباشد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اواخر فروردین ماه بود که کارگر سیمان‌کار ۳۹ ساله به علت بیکاری و مشکلات اقتصادی و در نهایت عدم توان پرداخت بدهی ۹ و نیم میلیونی خود با محکومیت مالی روانه زندان می‌شود.

این کارگر که هم اکنون روزگار خود را پشت میله‌های زندان سپری می‌کند، سه فرزند(یک دختر ۵ ساله و دو پسر ۱۵ و ۸ ساله) دارد؛ طبق شواهد و قرائن وی مبتلا به بیماری پروستات بوده و یکی از کلیه‌هایش نیز از کار افتاده است.

همسر این مددجوی ۳۹ ساله در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: همسرم مردی شریف و تلاش‌گر است او سخت‌ترین و مشقت‌بار ترین کارها را انجام می‌داد که شرمنده خانواده‌اش نشود، آخرسر هم به دلیل عدم توان بدهی‌هایش راهی زندان شد.

او می‌افزاید: او همواره به فکر ما بود و روزی را بدون تلاش و کوشش برای من و فرزندانم نمی‌گذراند، اکنون زندگی بدون همسرم بسیار مشقت‌بار شده و حتی نتوانسته‌ام تا این و قت ظهر، صبحانه‌ای برای فرزندانم تهیه کنم.

او ادامه می‌دهد: شرایط دوست و آشنا نیز چندان مناسب نیست و آن‌ها خودشان نیز درگیر مشکلات مالی هستند و من و کودکانم بدون پناه مانده‌ایم و تنها با یارانه‌ای هدفمند زندگی خود را می‌گذرانیم که آن هم چند روز از ماه نگذشته تمام می‌شود و مجبورم تا پایان ماه گرسنگی و اشک فرزندانم را نظاره‌گر باشم.

همسر مددجوی ۳۹ ساله می‌گوید: علاوه بر مشکلات مالی که به سختی آزارمان می‌دهد، شب‌ها از ترس این‌که کسی وارد خانه شود در هراسیم، چرا که اکثر مردم از زندانی بودن همسرم خبر دارند. فرزند کوچکترم نیز ناراحتی قلبی دارد و هنگامی که یاد پدرش می‌کند نمی‌توانم بی‌تابی او را کنترل کنم.

او می‌افزاید: امیدمان به خداست تا همسرم از بند رها شود و به خانه بازگردد، اگر او کنارمان باشد هرچند در شرایط اقتصادی فعلی سخت، اما باز هم زندگی را می‌گذرانیم.

او در خاتمه می‌گوید: هم اکنون در منزل ورثه‌ای در یکی از روستاهای پیرامونی تبریز زندگی می‌کنیم و شرایط مناسبی نداریم.

گفتنی است، بدهی این مددجوی ۳۹ ساله برابر با ۹۵ میلیون ریال بوده و مردم خیر و نوع دوست تبریز می‌توانند از طریق شماره حساب‌010444444004  و شماره کارت 6037691990056160 نزد بانک صادرات به نام ستاد دیه استان و یا با مراجعه به دفتر ستاد دیه استان  به این فرد نیازمند کمک کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: