• چهارشنبه ۱۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-2187-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی:

عید فطر، روز پیروزی انسان در جهاد با نفس است

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اعمال و فضایل ماه مبارک رمضان، گفت: عید فطر، روز پیروزی و موفقیت انسان در جهاد با نفس اماره است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز فطر تبریز، با تاکید بر این‌که اعیاد اسلامی بر مبنای عبودیت و بندگی شکل می‌گیرد، افزود: عید اسلامی به معنی تربیت و عید موفقیت در جهاد با نفس اماره است.

وی با بیان این‌که بزرگترین و خطرناک‌ترین دشمن در دورن انسان بوده و همان نفس اماره است، گفت: روزه و برنامه‌های ماه مبارک رمضان برای مبارزه با این نفس بوده و عید فطر یعنی موفقیتی که طی یک ماه در جهاد با نفس اماره کسب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر این‌که عید فطر، عید فقرا نیز هست، افزود: فطر، روزی است که با پرداخت زکات فطره به سفره محرومان و مستمندان رونق بخشیده می‌شود و قبولی نماز وابسته به پرداخت زکات است.

وی با تاکید بر این‌که سزاوار است که در پایان رمضان یک جمع بندی از اعمال یک ماهه داشته باشیم، گفت: طبق رهنمودهای پیشوایان، محسابه اعمال امری توصیه شده و تربیتی است.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ دستاوردهای ارزشمند ماه رمضان گفت: عفت یکی از ارزش‌های اخلاقی و خصلت‌های ارزنده مومنان است که امروزه گاهی مرزهای آن در فضای مجازی در هم می‌شکند.

حجت‌الاسلام تقوی در بخش دیگری از سخنانش به وعده‌های پوچ برخی کاندیداها در انتخابات اشاره کرد و گفت: هرکس وعده‌ای بدهد که نمی‌تواند عملی کند، شایسته تصدی کرسی را ندارد و باید شناسایی شده و رد صلاحیت شود.

نماینده ولی‌فقیه در جهاد کشاورزی با بیان این‌که باید دست به دست برای پیشرفت کشور تلاش کرده و از خدمت‌گزاران واقعی قدردانی کرد، افزود: هرچند مشکلاتی هم داریم اما کار و خدمات ارزنده‌ی بسیاری هم شده است که با مقایسه می‌توان دریافت.

وی خاطرنشان کرد: داشتن روحیه قدردانی و شکرگزاری یکی از عوامل مهم پویایی، شکوفایی و حرکت در جامعه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: