• سه شنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-9614-5
  • خبرنگار : 1195
  • منبع خبر : ----

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز:

منبع حیات نظام جمهوری اسلامی ریشه در امام (ره) دارد


 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز گفت: منبع حیات نظام جمهوری اسلامی ریشه در امام (ره) داشته و همانگونه که نمی توان یک درخت تنومند را از ریشه آن جدا کرد، با وجود از دست دادن امام راحل، شخصیت ایشان همچنان باقی است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمد انوری در مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد که در مسجد دانشگاه تبریز برگزار شد، اظهار کرد: شناخت ابعاد وجودی امام راحل دشوار بوده چرا که جزو افراد کم نظیر به لحاظ شخصیتی و معنوی و نیز به لحاظ علمی و سیاسی هستند که در تاریخ شیعه به عرصه آمده اند. 
  
وی در خصوص رابطه امام راحل و انقلاب اسلامی، بیان کرد: انقلاب اسلامی یکی از مصادیق شجره طیبه بوده و امام راحل به منظور ریشه این درخت تنومند هستند؛ حرکت امام (ره) یکی از حرکات بی نظیر در تاریخ شیعه و اسلام بوده که موجب احیای مجدد اسلام و جان گرفتن امت اسلامی شده است. 
  
وی افزود: ما تا قبل از امام راحل دارای قرآن و نهج البلاغه بودیم اما همه این ها در تاریکی مانده بودند؛ امام (ره) همچون خورشید تابانی بودند که نورانی کرده و ما را احیا کردند. 
  
حجت الاسلام انوری با بیان اینکه معنویت امام معنویت کنار کشیدن نبوده بلکه در وسط میدان بودن برای نجات جامعه است، گفت: همچنین امام راحل با هر طاغوت و استکباری کنار نیامده و معنویت امام بر این اساس تفسیر می شود. 
  
وی افزود: همه حرکات ما نیز که خود را پیروان امام (ره)می دانیم، در مسائل خارجی، داخلی و همه ابعاد باید بر مبنای توحید و معنویت بوده و دراین صورت است که اسلام ناب محمدی محقق می شود. 
  
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در پایان خاطر نشان کرد: اسلام آمریکائی نیز دارای معنویت بوده اما معنویت های آن متفاوت با معنویت های امام و اسلام ناب است و به همین علت امام راحل آن را نفی می کردند. 
  
  
  
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: