• یکشنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 983-2285-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

در گفت‌وگو با ایسنا تشریح شد

شرایط شرکت در انتخابات برای مسئولانی که دارای سمت دولتی هستند

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی توضیحاتی در خصوص شرایط ثبت نام متقاضیان  شرکت در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.  

علیار راستگو در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در خصوص شرایط ثبت نام متقاضیان کاندیداتوری در انتخابات که اکنون دارای مسئولیت دولتی و حکومتی هستند، اظهار کرد: در ماده ۲۹ قانون انتخابات تمامی سمت‌ها به طور کامل مشخص شده است، بر این اساس متقاضیانی که دارای سمت دولتی و حکومتی بوده و کاندیدای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند،  باید شش ماه قبل از ثبت نام در انتخابات از سمت خود استعفا کرده و استعفایشان توسط مسئول مافوق پذیرفته شود. 

وی افزود: ۱۶ خرداد ماه برای استعفای افرادی که مشمول ماده ۲۹ قانون انتخابات هستند، آخرین فرصت است. 

وی یادآور شد: ثبت نام جهت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در دهم آذرماه سال جاری انجام می‌شود که افراد دارای سمت قبل از آن تاریخ باید از سمت دولتی خود استعفا دهند. 

 راستگو با بیان این‌که اعضای شورای شهر براساس قانون برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در هر نقطه از کشور و در هر حوزه‌ای که کاندیدا شوند باید از سمت خود استعفا دهند، گفت:  کاندیدای حضور در شورای روستا، تنها می‌تواند در حوزه‌ی خود استعفا دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: