• شنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 983-2085-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

عضو هیات علمی دانشگاه تبریز:

شایعه جنگ به اندازه خود جنگ اثر مخرب دارد

عضو هیات علمی دانشگاه تبریز با اشاره به برخی عوامل مغشوش کننده‌ی افکار عمومی گفت: شایعه ی جنگ به اندازه ی خود جنگ تاثیرگذار و مخرب است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، روح الله متفکرآزاد در مراسم اعتکاف رمضانیه در مسجد جامع تبریز، اظهار کرد: آمریکا با هژمونی حرف خود را پیش می برد و به وسیله ی اعمال زور، تهدید و تحریم بر کشورهای تحت سلطه اش حکومت می‌کند.
  
وی با تاکید براینکه خصیصه‌ی ثابت و همیشگی آمریکا زورگویی است، ادامه داد: دولت آمریکا در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران نیز به این روش عمل می‌کرد و زورگویی و اظهار پیروزی در جنگ و اعلام شکست طرف مقابل قبل از وقوع نتیجه واقعی، پیشه‌ی اوست. 
  
وی افزود: آمریکا به این اصل آگاه است که شایعه‌ی جنگ به اندازه‌ی خود جنگ تاثیرگذار و مخرب است؛ لذا باید توجه داشت که امروز دوره‌ی جنگ ترکیبی و هیبریدی بوده و یک لحظه غفلت از هر روزن کوچکی می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را به بار آورد. 
  
این استاد دانشگاه تبریز با اشاره به برخی عوامل، مغشوش کننده‌ی افکار عمومی گفت: در دورانی که افکار عمومی هر لحظه دست به دست شده و به شکل آنی اخبار و گفتگوها در حال گردش است، هر فرد خود یک رسانه است؛ از این‌رو دولتمردان و صاحبان نفوذ باید افکار عمومی را در دست گرفته و از نشر و گسترش هرگونه سخنان تشتت آمیز و تفرقه افکن جلوگیری کنند. 
  
وی در این رابطه افزود: دولتمردان و صاحبان نفوذ از این طریق، با کنترل افکار عمومی و حاکم کردن آرامش بر فضای فکری جامعه در برابر زورگویی‌های آمریکا مقاومت کرده و محکم تر از قبل فریاد «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» را برآوریم و قدرت اسلام و بیداری اسلامی را به رخ جهانیان بکشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: