• چهارشنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-886-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی:

6463 نفر از دهیاران و کارشناسان دهیاری‌های استان از دوره های آموزشی جهاددانشگاهی بهره‌مند می‌شوند

معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی گفت: بر اساس قرارداد آموزشی منعقد شده با اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی 6463 نفر از دهیاران و کارشناسان دهیاری های استان از دوره های آموزشی جهاددانشگاهی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اکبر اسمعیلی بیان کرد: آموزش دهیاران به‌عنوان مدیران روستایی، نقش مهمی در توسعه روستایی خواهد داشت و سبب می‌شود تا دهیاران بتوانند متناسب با شرح وظایف محوله، به طور مؤثر فعالیت‌‌‌هایشان را ادامه داده و بر کارایی خود بی‌افزایند.

وي با بیان اینکه دهیاران اصلی‌ترین ارکان مدیریت روستایی شناخته می‌شوند، افزود: ارائه آموزش‌های مناسب به این دهیاران می‌‌تواند علاوه بر اینکه در ارتقا سطح آگاهی شغلی آنها موثر باشد بلکه دهیاران می‌توانند با به کارگیری این آموزش‌ها در محیط کاری، ضمن ایجاد فرصت‌های جدید از بروز مشکلات ناخواسته نیز جلوگیری کنند.

اسمعیلی، مدیریت آب در روستاها، مفاهیم و ساماندهی صنایع دستی روستاها، آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آشنایی با ICT روستایی و برنامه پنج ساله دهیاریها، منابع درآمدی دهیاریها و بودجه نویسی و آشنایی با طرح های هادی روستایی را از جمله سرفصل های آموزشی این دوره اعلام کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: