• چهارشنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-4514-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

به میزبانی دانشگاه تبریز؛

سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران برگزار می شود

سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران به مدت سه روز در روزهای 26 الی 28 شهریور ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می شود.


به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، دبیر این کنفرانس با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع هیدرولوژی هدف از برگزاری این کنفرانس، اهمیت جایگاه علم هیدرولوژی و نقش آن در جوامع بشری با تاکید بر نوع نگاه علمی است.


احمد فاخری فرد با اشاره به محورهای اصلی این کنفرانس افزود: تغییر اقلیم، سیلاب ­ها و خشکسالی ها، هیدرولوژی و مدیریت منابع آب، هیدرولوژی، سیستم ­های هشدار سیل و مدیریت ریسک، داده کاوی و سنجش از دور در هیدرولوژی، هیدرولوژی و مدیریت حوضه های شهری، هیدرولوژی، محیط ­زیست و آب های غیرمتعارف، هیدرولوژی، اقتصاد و حکمرانی آب، هیدرولوژی، آبخیزداری و حفاظت از منابع آب، شبیه سازی و مدل سازی در هیدرولوژی، هیدروژئولوژی و آب های ژرف، هیدرولوژی و سازه های آبی، هیدرولوژی در علوم کشاورزی و هیدرولوژی، فرهنگ سازی و اخلاق آب از جمله محورهای این کنفرانس هستند.


به گفته وی در طول برگزاری کنفرانس محققان و پژوهشگران، یافته ها و تجربیات خود را به اشتراک می گذارند تا رهنمونی برای آینده ای بهتر و توسعه ای پایدارتر رقم خورد و عرصه این تبادل نظرات و بحث و نقدها خود دانشگاه عملی خواهد شد برای دانشجویان جوانی که قدم در فراگیری علم و دانش نهادند.


این عضو هیات علمی دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: در این کنفرانس علاوه بر ارائه سخنرانی‌ها و یافته‌های علمی و پژوهشی به صورت پوستر توسط شرکت کنندگان، کمیته علمی سمینار، کارگاه های آموزشی متعددی را تدارک دیده است که در کنار سمینار برگزار خواهند شد.


وی امکان برگزاری نمایشگاه که شرکت‌ها و صنایع مرتبط بتوانند دستاوردهای خود را ارائه کننپ نیز از دیگر برنامه‌های جانبی این سمینار  عنوان کرد و یادآور شد: در این کنفرانس برای اولین بار به" هیدرولوژی در قاب رسانه" نیز به عنوان یک برنامه جانبی نگریسته شده است و این امکان برای فعالان عرصه خبر، عکس، فیلم کوتاه، فیلم مستند، تصویرسازی آموزش های عمومی و ...... به همراه نشست های تخصصی همراه با فرهیختگان و فعالان این عرصه نیز فراهم آماده است تا هر چه بهتر به جایگاه علم هیدرولوژی و نگرش ها و کاربردهای آن از نگاه رسانه ای پرداخته شود.


فاخری فرد تصریح کرد: سومین روز کنفرانس، اختصاص خواهد داشت به برنامه های تورگردی از چشم اندازهایی که دست طبیعت آثار بدیعی در پیکره طبیعت استان برجای گذاشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: