• پنجشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-1314-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

توجه به بافت فرهنگی مناطق در ایجاد راهکارهای ترافیکی ضروری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌ شرقی با اشاره به اینکه اصلاح يا حذف نقاط حادثه‌خيز تاثير بسزايي در ارتقاي ايمنی و کاهش حوادث ترافيکی دارد، گفت: توجه به بافت فرهنگی مناطق در ایجاد راهکارهای ترافیکی ضروری است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان  شرقی، جواد رحمتی در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرهای استان و کمیته ایمنی حمل و نقل درون شهری، با اشاره به اینکه 75 درصد عامل تصادفات، انسانی است، افزود: برای همگانی کردن آموزش فرهنگ‌سازی ترافیک و رانندگی که از ضرورت‌هاست، باید از همه ابزارها، امکانات و نیروهای تأثیرگذار بهره گرفت.

وی ارائه برنامه‌های آموزشی مشخص در راستای فرهنگ‌سازی متناسب با بافت اجتماعی و فرهنگی شهرها را ضروری دانست.

رحمتی با اشاره به اینکه اطلس تصادفات تبریز حاوی اطلاعاتی از قبیل نوع تصادف، محل دقیق و تلفات ناشی از آن است، گفت: اصلاح و رفع نقاط حادثه‌خیز اولویت مسئولان حوزه ترافیکی است.

وی همچنین با تاکید بر استانداردسازی علائم، تجهیزات و راه، تصریح کرد: شهرداری باید هرچه سریع‌تر موضوع دست‌فروشان را که یکی از عوامل ایجاد و کندی ترافیک به ویژه در مرکز شهر است پیگیری و با در نظر گرفتن معیشت این قشر با تعیین مکان‌هایی ویژه، نسبت به سامان‌دهی آنان اقدام کند.

مدیرعامل سازمان ترافیک و حمل و نقل شهرداری تبریز هم با اشاره به کسب رتبه اول کاهش تلفات جانی کشور در استان آذربایجان شرقی، گفت: در سال 98 با شعار فرهنگ سازی شهری 40 دوربین پلاک‌خوان در رینگ سلامت تبریز و 20 دوربین نظارتی به‌ویژه در شهرک‌هایی که تردد خودرو زیاد است، نصب و تمامی عابرگذرهای مصوب تا آخر سال اجرا می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: