• چهارشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-814-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

خسارت 920 میلیارد ریالی سرمای دیررس به مزارع غلات، باغات، اماکن دامی و تاسیسات آبی چاراویماق

مدیر جهادکشاورزی شهرستان چاراویماق گفت: سرمای دیررس بهاره و سیل ناشی از بارش‌های شدید در اوایل سال 98، 920 میلیارد ریال به مزارع غلات، باغات، اماکن دامی و تاسیسات آبی شهرستان خسارت وارد کرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ناصر نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: با توجه به عدم تامین دمای مورد نیاز رشد در مزارع غلات و جو در شهرستان در فروردین ماه و متعاقب آن وجود روزهای برفی و یخبندان در دو الی پنج اردیبهشت ماه در مناطق مرتفع شهرستان نزدیک 850 میلیارد ریال به مزارع گندم و جو در مرحله چند برگی خسارت وارد شده است و  این در حالی است که باغات شهرستان در سطح 167 هکتار متحمل خسارتی به ارزش بیش از 46 میلیارد ریال شده است.

وی گفت: خسارت سرما به مزارع و باغات در حالی وارد شده است که در جریان سیل فروردین ماه نیز چهار راس دام سبک و سنگین و شش هزار و 600 مترمربع اماکن دامی جمعا به ارزش 23 میلیارد ریال متحمل خسارت شده‌اند که با احتساب خسارت 280 میلیارد ریالی به تاسیسات آب (استخر و آبیاری تحت فشار) در مجموع به کشاورزان شهرستان بیش از 919 میلیارد ریال خسارت وارد شده است. 

نوروزی اعلام کرد: که برآورد دقیق خسارت های بخشهای مختلف به معاونتهای سازمان، ستاد بحران شهرستان و صندوق بیمه اعلام و پیگیریهای لازم در جهت جبران خسارت وارده صورت می گیرد. 

وی گفت: در مزارع و باغات تحت پوشش بیمه نیز اکیپ ارزیابی و تعیین خسارت صندوق بیمه اقدامات اولیه را انجام داده اند که امید است در اسرع وقت نسبت به ارزیابی دقیق و پرداخت غرامت اقدام شود.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: