• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-6486-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

درخشش دانشگاه تبریز در میان ۹۶۳ دانشگاه برتر جهان

بر اساس رتبه بندی جدید لایدن در سال 2019 دانشگاه تبریز در میان مؤثرترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفت . 

 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، لایدن در رتبه‌بندی جدید سال 2019، نام 26 دانشگاه ایران را در لیست مؤثرترین دانشگاه‌های دنیا قرار داده که دانشگاه تبریز یکی از آن‌ها است . 

براساس این رتبه‌بندی 26 دانشگاه ایران در میان 963 مؤسسه آموزش عالی برتر جهان قرار دارند که دانشگاه‌های تهران، صنعتی امیرکبیر، علوم‌ پزشکی تهران، تربیت مدرس، صنعتی شریف، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران، فردوسی مشهد، شیراز و تبریز به عنوان 10 دانشگاه ممتاز در زمینه تأثیر علمی شناخته شده‌اند .

دانشگاه هاروارد بر اساس این رتبه‌بندی، برترین مؤسسه آموزش عالی جهان شناخته شده است؛ دانشگاه شانگهای و تورنتو نیز به ترتیب دومین و سومین جایگاه این رتبه‌بندی را به خود اختصاص داده‌اند . 

رتبه‌بندی لایدن مبتنی بر داده‌های کتاب‌شناختی است که از وب او ساینس دریافت می‌شود، انتخاب دانشگاه‌ها توسط لایدن براساس تعداد انتشارات صورت گرفته در فاصله سال‌های 2014 تا 2017  بوده است . 

لازم به ذکر است؛ در رتبه‌بندی لایدن در سال 2018 نیز تعداد 23 دانشگاه از ایران در جمع 938 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته که در آن دوره دانشگاه تبریز رتبه 572  دنیا را به کسب کرده بود .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: