• شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-5686-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه مراغه خبر داد:

ارتقای سطح علمی دانشگاه مراغه به سطح سوم

رئیس دانشگاه مراغه با اشاره به ارتقای سطح علمی این دانشگاه از سطح چهار به سه، گفت: این ارتقا، گامی رو به جلو در راستای توسعه مستمر این مرکز بزرگ آموزش عالی در منطقه است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدعلی لطف الهی یقین، با اشاره به سطح بندی علمی دانشگاهی در کشور، افزود: براساس سطح بندی‌های وزارت علوم، دانشگاه‌های سطح اول با ماموریت و مسئولیت بین المللی، دانشگاه‌های سطح دوم با ماموریت و مسئولیت ملی و نیز دانشگاه‌های سطح سوم با ماموریت‌های منطقه‌ای فعالیت می‌کنند. 

وی افزود: دانشگاه مراغه نیز با رسیدن به سطح سوم علمی دانشگاهی، دومین دانشگاه آذربایجان شرقی پس از دانشگاه شهید مدنی تبریز در این سطح است. 

وی خاطرنشان کرد: شاخص‌های تعریف شده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مانند وجود مجلات دارای رتبه علمی، تعداد دانشجویان و رشته‌های تحصیلات تکمیلی، تعداد اساتید و هیات‌های علمی، تعداد دانشکده، رشته گرایش‌ها و گروه‌های آموزشی مستقل در ارتقای سطح علمی مراکز دانشگاهی موثر بوده و در این زمینه‌ها، دانشگاه مراغه توانسته امتیازهای مناسبی کسب کرده و ارتقا یابد. 

 رئیس دانشگاه مراغه یادآور شد: هم اکنون از مجموع 135 نفر هیات علمی تمام وقت، هشت استاد تمام، 28 دانشیار و 93 استادیار در این دانشگاه به تدریس رشته های مختلف مشغول هستند. 

وی با بیان این‌که در چهار دانشکده‌ی این دانشگاه، 61 گرایش رشته و 14 گروه آموزشی مستقل وجود دارد، گفت: بیش از سه هزار و 600 دانشجو از جمله 260 دانشجوی کارشناسی ارشد و 54 دانشجوی دوره دکترا تحصیل می‌کنند. 

لطف الهی یقین افزود: درراستای توسعه علمی و پژوهشی این دانشگاه، گروه‌های پژوهشی گیاهان دارویی، بیوتکنولوژی و نیز آزمایشگاه مرکزی در حال ایجاد شدن و نهایی شدن قرار دارد که گامی در جهت ایجاد پژوهشکده‌های علمی در این مرکز دانشگاهی است. 

 وی با بیان این‌که دانشگاه مراغه از جمله دانشگاه‌های نوپا در کشور است، ادامه داد: با وجود نوپابودن، این مرکز دانشگاهی در سال‌های اخیر پیشرفت‌های علمی بسیاری به دست آورده است. 
  
رئیس دانشگاه مراغه بیان کرد: دانشگاه مراغه توانسته در چندسال اخیر از دانشگاه‌هایی که همزمان یا حتی پیش از آن نیز تاسیس شده، جلوتر برود و این به همت دانشگاهیان و اساتید آن محقق شده است. 
  
وی با اشاره به توسعه فیزیکی فضاهای آموزشی و تحقیقاتی این دانشگاه، گفت: طی دو سال اخیر، بیش از 12 هزار مترمربع به فضاهای پیشین این دانشگاه افزوده شده است. 
  
گفتنی است؛ حدود سه هزار و 600 دانشجو در چهار رشته دکتری، 26 رشته کارشناسی ارشد، 18 رشته کارشناسی پیوسته، دو رشته کارشناسی ناپیوسته و یک رشته کاردانی در دانشگاه مراغه تحصیل می‌کنند. 
  
این دانشگاه دارای چهار دانشکده علوم پایه، کشاورزی، علوم انسانی و فنی و مهندسی است، دانشگاه مراغه از سال 1366 با عنوان آموزشکده کشاورزی کار خود را آغاز کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: